Porażka Tempa Nienaszów w Besku na inaugurację nowego sezonu

Tomasz Sowa
Tempo Nienaszów przegrało pierwszy mecz w nowym sezonie. W Besku uległo Przełomowi 2-3. Od 56. minuty drużyna Grzegorza Muni grała w dziesięciu po dwóch żółtych kartkach dla Euzebiusza Słoty.

Nie był to zbyt udany mecz w wykonaniu Tempa. Przełom po niespełna pół godzinie gry prowadził 2-0. Konrad Kijowski, z którym zawodnicy z Nienaszowa mieli wielkie problemy, oraz kapitan gospodarzy Wojciech Pasternak wykorzystali błędy gości.

Szybki Konrad Kijowski napsuł sporo krwi zawodnikom Tempa, które musiało od 56. minuty grać w dziesięciu po dwóch żółtych kartkach dla Euzebiusza Słoty (pierwszą żółtą kartką prawy obrońca gości został ukarany w 52. minucie).

Tempo wzięło się do roboty dopiero, gdy grało w osłabieniu. Dwukrotnie łapało kontakt po bramkach Karola Musiała i Marcina Walczyka (zagranie z rzutu wolnego Krzysztofa Kiełtyki).

- Przegraliśmy po słabej pierwszej połowie. Źle weszliśmy w mecz. Zaczęliśmy grać dopiero po czerwonej kartce. Porażka na własne życzenie po indywidualnych błędach

– powiedział po meczu trener Tempa Grzegorz Munia.

Zadowolony ze zwycięstwa był trener Przełomu Paweł Jaślar.

– Mecz pod nasze dyktando, ale nie ustrzegliśmy się prostych błędów w defensywie i straciliśmy dwie bramki. Nerwowo było do końca

– zaznaczył Paweł Jaślar.

Przełom najbliższy mecz rozegra w piątek, 19 sierpnia, w Sanoku z Ekoballem Stalą, a Tempo na stadionie w Chorkówce podejmować będzie Naftę Jedlicze. Mecz w niedzielę, 21 sierpnia, najprawdopodobniej o godzinie 17.

Mecz I kolejki (14 sierpnia):
Przełom Besko – Tempo Nienaszów 3-2 (2-0)
1-0 Konrad Kijowski (20), 2-0 Wojciech Pasternak (28), 2-1 Karol Musiał (75), 3-1 Sebastian Wojtoń (78), 3-2 Marcin Walczyk (85)

Przełom: Mateusz Tasz – Paweł Deńko, Wojciech Pasternak (75 Albin Kijowski), Diaz Almenares Nicolas, Mateusz Dziok (80 Mateusz Foclik) - Michał Szychowski (67 Bartłomiej Kijowski), Kamil Kielar (64 Mikołaj Nycz), Jakub Szybka, Sebastian Wojtoń - Konrad Kijowski – Dominik Zajączkowski (88 Mateusz Zajączkowski); trener Paweł Jaślar.
Tempo: Wiktor Cyran – Euzebiusz Słota, Grzegorz Munia, Kamil Wietecha, Karol Musiał – Miłosz Gierlasiński, Krzysztof Kiełtyka, Marcin Walczyk – Gabriel Gierlasiński, Arkadiusz Majka (59 Radosław Słota) – Wojciech Kiełtyka; na ławce rezerwowych: Tomasz Misiołek, Radosław Majka, Kacper Majka, Kacper Laskoś; trener Grzegorz Munia.
Sędziowali: Dawid Klamut oraz Mateusz Gumienny i Marcin Irzyk. Żółte kartki: Michał Szychowski, Jakub Szybka, Konrad Kijowski – Kamil Wietecha, Euzebiusz Słota, Grzegorz Munia, Wojciech Kiełtyka; czerwona: Euzebiusz Słota (56, druga żółta). Widzów około 200.