Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Pracownicy Magurskiego Parku Narodowego pokazują przyrodę przez internet. Zostań w domu, #Magura przyjdzie do Ciebie [FILM, ZDJĘCIA]

IA
Podczas wycieczek online, pracowni MPN pokazują różne cuda natury.
Podczas wycieczek online, pracowni MPN pokazują różne cuda natury. Magurski Park Narodowy
Na razie nie będzie zajęć terenowych, wędrówek ścieżkami przyrodniczymi czy warsztatów przy altanach. Epidemia koronawirusa zatrzymała nas w domach. Większość działań edukacyjnych prowadzonych przez Magurski Park Narodowy przeniosła się do Internetu.

Dla nas to nowe wyzwanie, ale także nowe możliwości, które postaramy się wykorzystać jak najlepiej. Zdecydowaną większość naszej aktywności przenosimy do Internetu, ale nie tylko. Zachęcamy do przyglądania się światu wokół, chociażby przez okno. Może jest to także okazja do większej uważności i dostrzeżenia przyrody najbliższej - mówi Magdalena Kuś, kierownik Zespołu ds. Edukacji w MPN.

Każdego dnia na fanpejdżu MPN na Facebooku można oglądać, czytać i słuchać materiałów przygotowanych przez pracowników MPN.

Opowiem ci bajkę...

W każdy poniedziałek o godz. 19 publikowane są wieczorynki (#leśnabajka). Parkowi edukatorzy tworzą słuchowiska, w których zabierają słuchaczy we wspaniały świat leśnych przygód. Postaciom z bajek głosu użyczają pracownicy MPN, w słuchowiskach wykorzystywane są m.in. prawdziwe głosy ptaków. Kilkuminutowe opowiastki idealnie przenoszą w świat flory i fauny.

Prosto z terenu

- Kolejna nasza aktywność pojawia się w każdy wtorek. Nasi pracownicy prosto z terenu opowiadają, co aktualnie dzieje się z przyrodą na terenie parku. Natomiast malowanki, które udostępniamy, można wydrukować i pokolorować samodzielnie w domu. Nawiązują one tematycznie do poruszanego w danym tygodniu tematu, więc również najmłodsi mogą się z nami spotkać w ten sposób - opisuje Magdalena Kuś.

Świat wokół nas

W środę MPN proponuje cykl „Świat wokół nas, czyli jak się za to zabrać”. To krótkie filmy poklatkowe skierowane do nie przyrodników, w których pracownicy MPN towarzyszą im w poznawaniu najbliższego świata.

Czwartki poświęcone są galerii zdjęć, dzięki której oglądający poznają różne siedliska i grupy gatunków występujące na obszarze parku. - Można też wówczas spróbować zmierzyć się z zadaniem, którego rozwiązanie pojawia się dopiero wieczorem - wyjaśnia M. Kuś.
W weekend fani witani są piątkową zagadką (#cototakie). To zazwyczaj aktualne zdjęcia z terenów, na których prezentowane są różne obserwacje przyrodnicze.

Na rozruszanie szarych komórek

Film ze specjalistą skierowany do przyrodników na fanpejdżu można obejrzeć w sobotę. W sobotę, 18 kwietnia, ornitolog, po sygnale od mieszkanki o rannym myszołowie zwyczajnym, pojechał sprawdzć, czy faktycznie tak jest. Zobaczcie sami :

W niedzielę o godz. 14 publikowany jest rebus (#poobiednirebus). - Rebusy przygotowują oczywiście nasi pracownicy. Cieszą się one dużą popularnością i na pewno pobudzają mocno szare komórki do pracy. Dodatkowo co 2 - 3 dni pojawia się „pocztówka z MPN”, czyli zdjęcie, którym pozdrawiamy wszystkich naszych odbiorców - dodaje Magdalena Kuś.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na jaslo.naszemiasto.pl Nasze Miasto