Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Radni powiatu chcą wyjaśnień jak funkcjonuje szpital

Grzegorz Michalski
Grzegorz Michalski
Na ostatniej sesji rady powiatu kilku radnych przedstawiało swoje zastrzeżenia dotyczące funkcjonowania jasielskiego szpitala. - To nasz obowiązek by zainteresować się sytuacją pacjentów czy ludzi, którzy cierpią w związku sytuacją covidową – podkreślał radny Sławomir Madejczyk.

- Mamy pismo w sprawie wynagrodzeń pracowników szpitala, była pikieta Konfederacji przed szpitalem, są zastrzeżenia co do funkcjonowania szpitala - nie będziemy rozwijać czy zasadne czy nie. Może panią dyrektor zaprosimy na posiedzenie komisji czy rady - proponował radny Krzysztof Buba. Przedstawiciele samorządu powiatowego są zaniepokojeni docierającymi do nich informacjami od pacjentów, którzy mają trudności z leczeniem swoich schorzeń innych niż koronawirus.

- Jak funkcjonuje ratownictwo medyczne w powiecie po reorganizacji? Jaki jest stan ilościowy tych świadczeń ratowniczych, bo z tego co widzę są sytuacje blokowania karetek. W tym czasie do akcji medycznych angażowana jest straż pożarna, ale druhowie mają mniejszy zakres wiedzy, posiadają przygotowanie jedynie do udzielania pierwszej pomocy medycznej

– wyliczał radny z klubu Prawa i Sprawiedliwości Sławomir Madejczyk. Jego zdaniem, radni powinni porozmawiać nie tylko o sytuacji finansowej szpitala, ale też o medycznej. Komisja zdrowia rady powiatu w sierpniu ma przeprowadzić analizę działalności szpitala.

Według radnego Madejczyka to zbyt późno. - Może należałoby jeszcze w pierwszym kwartale zażądać informacji i w formie wymiany bezpośredniej zadać pytania. Naszym obowiązkiem jest zająć się sytuacją pacjentów, którzy cierpią na sytuacji covidowej, są odsuwani czy mają mniejsze szanse na leczenie – apelował do radnych S. Madejczyk.

Będą uruchamiać oddziały

Przewodniczący rady powiatu i jednocześnie jasielski lekarz Robert Snoch zapewnia, że władze szpitala zauważają mniejszą liczbę hospitalizacji osób zakażonych koronawirusową odmianą omikronu. – Będziemy uruchamiać po kolei wszystkie oddziały, będziemy zmniejszać łóżka covidowe, najpóźniej pewnie w marcu wszystko wróci do normy – prognozuje przewodniczący R. Snoch. Podobnie jak radny S. Madejczyk uważa, że należy się przyjrzeć temu, jak funkcjonuje jasielskie pogotowie ratunkowe, które od zeszłego roku działa w strukturach krośnieńskiej stacji pogotowia ratunkowego.

Z kolei radny Jan Urban zaproponował, by w jasielskim szpitalu wprowadzić możliwość rejestracji pacjentów za pośrednictwem internetu. Podobny elektroniczny system działa m.in. w Tarnowie czy Krośnie. – Były takie plany, w większości szpitali to nie funkcjonuje. Mamy dużo pacjentów populacyjnie starszych, którzy nie obsługują internetu, tylko dzwonią lub rejestrują się osobiście – tłumaczył przewodniczący Robert Snoch.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Te produkty powodują cukrzycę u Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na jaslo.naszemiasto.pl Nasze Miasto