Sensacyjne zwycięstwo jasielskich siatkarek. Pokonały AZS UR Developers II Rzeszów 3:0

Siatkarki UKS MOSiR Jasło sprawiły dużą niespodziankę, wygrywając w niedzielę (21 listopada) we własnej hali z niepokonanym dotąd AZS UR Developers II Rzeszów 3-0 w ramach IV kolejki Podkarpackiej I Ligi Kobiet.

Jaślanki pod nieobecność chorego trenera Tomasza Janusza prowadziła w tym meczu II trener Agnieszka Górniak, a wspierał zawodniczki z ławki i udzielał wskazówek sekretarz klubu Marek Bajorek. Drużyna UKS MOSiR zaskoczyła rywalki przede wszystkim zagrywką, z którą rzeszowski zespół całkowicie sobie nie radził. Dobrze funkcjonowało przyjęcie, co przy dużym doświadczeniu rozgrywającej Katarzyny Marcisz, było kolejnym mocnym atutem jaślanek. Ponadto miejscowe często obijały blok rzeszowianek, a po zbiciach Aleksandry Lidwin, Dominiki Dybaś, Agnieszki Górniak, Beaty Kurczaby i Joanny Bernackiej piłka trafiała w pole gry rywalek. Bardzo udanie zadebiutowała na pozycji libero kadetka Julia Wietecha.

W I secie po wyrównanym początku, Developres odskoczył (8-12), ale m.in. po zagrywce Katarzyny Marcisz, UKS MOSiR doprowadził do stanu po 15. Skuteczne w ataku były Aleksandra Lidwin, Dominika Dybaś, a asem serwisowym popisała się Joanna Bernacka, z której zagrywką przyjezdne sobie nie radziły, co pozwoliło zbudować kilkupunktową przewagę. W końcówce rezerwy Developresu zepsuły dwie zagrywki, a seta zakończyła atakiem Aleksandra Lidwin.

Drugą partię jaślanki wygrały bardzo pewnie, prowadziły 12-6 i 14-7, a udanymi kiwkami popisały się Katarzyna Marcisz i Dominika Dybaś.

W III secie, najbardziej zaciętym i wyrównanym, prowadził rzeszowski zespół, ale nie zbudował dużej przewagi. Jaślanki odrobiły straty i objęły prowadzenie 15-14. Decydujące okazały się punkty po ataku Aleksandry Lidwin i skutecznym bloku (22-18). W końcówce było trochę nerwowo, bo Beata Kurczaba zepsuła zagrywkę, Agnieszka Górniak nie trafiła w boisko, a na dodatek błąd w przyjęciu kosztował utratę kolejnego punktu i przewaga UKS MOSiR zmalała (23-22). Zdeterminowane, ambitnie walczące jaślanki nie pozwoliły sobie wydrzeć zwycięstwa. Set i mecz zakończyła udanym atakiem Joanna Bernacka.

W najbliższy piątek (26 listopada) UKS MOSiR Jasło rozegra we własnej hali o godz. 17 zaległy mecz I kolejki z UKS 15 Przemyśl.

Mecz IV kolejki (21 listopada):
UKS MOSiR Jasło - AZS UR Developres II Rzeszów 3-0 (25-22, 25-16, 25-23)
UKS MOSiR: Katarzyna Marcisz, Joanna Bernacka, Agnieszka Górniak, Dominika Dybaś, Beata Kurczaba, Aleksandra Lidwin, Julia Wietecha (libero) oraz Natalia Świder; trener Agnieszka Górniak.
AZS UR Developres II: Weronika Puchalska, Anna Chodorowska, Justyna Bator, Weronika Juda, Wiktoria Dziadosz, Gabriela Tworek, Oliwia Delimata (libero), Julia Midura (libero) oraz Katarzyna Olko, Dominika Lonc, Kinga Rączka, Dominika Piskorowska; trener Gabriel Bobula.
Sędziowali: Marcin Dobel i Marcin Bujak z Rzeszowa. Widzów około 50.

W pozostałych meczach IV kolejki: Maraton Trzciana - UKS 15 Przemyśl 3-0 (25-11, 25-10, 25-11), SMS Stal Mielec - SST Mark-Bud Lubcza Racławówka 1-3 (25-17, 15-25, 23-25, 10-25).