Siedem goli Czarnych Jasło w meczu z Szarotką Uherce. Dominik Pasierbowicz uratował przyjezdnych przed wyższą porażką

W meczu XXXI kolejki klasy okręgowej, rozegranym w sobotę (11 czerwca), Czarni Jasło pokonali Szarotkę Uherce 7-0. Goście przyjechali do Jasła tylko w jedenastu, w tym 53-letni trener Bogdan Kwaśnik. Przed znacznie wyższą porażką uratował Szarotkę bardzo dobrze broniący Dominik Pasierbowicz.

Czarni nie mieli najmniejszych problemów z pokonaniem ostatniej drużyny w tabeli, przeżywającej w tym sezonie wyraźny kryzys. Brawa dla Szarotki, która mimo kłopotów kadrowych przyjechała na mecz i ambitnie walczyła na tyle, na ile starczyło im sił i umiejętności. Jasielska drużyna zepchnęła do defensywy gości, którzy sporadycznie wychodzili poza linię środkową boiska. Dzielnie stawiali opór, a Dominik Pasierbowicz ratował drużynę w karkołomnych sytuacjach. Świetnie spisał się m.in. w 15. minucie, gdy obronił z bliska trzy strzały Macieja Sowy i Marcina Krajewskiego. W Czarnych nie było Patryka Fryca i tym samym zabrakło dokładnych podań. Marcin Krajewski grał też zbyt indywidualnie, a często brakowało dokładnego ostatniego podania.

Szczelna defensywa Szarotki została rozmontowana dopiero w 20. minucie. Hubert Zaniewicz przytrzymał w polu karnym Mateusza Kurdziela i sędzia wskazał na rzut karny. „Jedenastkę” zamienił na gola kapitan Czarnych Łukasz Urban. Druga bramka padła po centrze Norberta Białego, zgraniu piłki przez Marcina Krajewskiego i zamykający akcję z lewej strony Maciej Sowa strzelił nie do obrony.

Goście pierwszą groźną akcję przeprowadzili w 27. minucie. Na solowy rajd zdecydował się Nikodem Janusz, po którego ładnym strzale piłka przeleciała koło słupka. Trzecia brama to efekt krótko rozegranego rogu między Łukaszem Urbanem i Bartoszem Madeją, który wrzucił piłkę w pole karne, gdzie ponownie zamykający akcję Maciej Sowa ładnie z ostrego kąta trafił do siatki. To bramki numer 7 i 8 tego zawodnika w obecnym sezonie. Na 4-0 podwyższył Marcin Krajewski, po prostopadłym podaniu Bartosza Madei między dwóch obrońców Szarotki. Tym samym zdobył setną bramkę Czarnych w tym sezonie, a swoją 15, w tym 9 na wiosnę.

W przerwie Czarni zmienili czterech zawodników i nieco ustawienie. Tomasz Pałucki z lewej obrony przeszedł na prawą, a Maciej Sowa został przesunięty na lewą obronę. Na boisku pojawił się jeden z filarów Czarnych Dawid Florian. Idealne wejście miał Bartłomiej Rodak, który precyzyjnym strzałem głową zdobył piątą bramkę w meczu i ósma w tym sezonie. Asystę zaliczył Mateusz Kurdziel. Szósty gol padł po zagraniu Dawida Floriana i strzale z bliska kolejnego zawodnika z ławki Oskara Polakiewicza (druga bramka w seniorach). Mecz zaczął i skończył golem Łukasz Urban, który ponownie z rzutu karnego pokonał Dominika Pasierbowicza. Sędzia podyktował „jedenastkę” za faul Macieja Kędziora na Bartłomieju Rodaku. Dla Łukasza Urbana to 8 bramka w tym sezonie, w tym siódma zdobyta z rzutu karnego.

Przed wyższą porażką uratował Szarotkę Dominik Pasierbowicz, broniąc w dobrym stylu strzały Mateusza Kurdziela (65 minuta) i Bartosza Madei (69, 71, 74). Goście w II połowie odpowiedzieli celnym strzałem Huberta Zaniewicza (62 minuta) i rzutem wolnym (po faulu Bartosza Madei na Gabriele Fezza) Adriana Lorenowicza, którego strzał i dobitka z ponad 20 metrów zostały zablokowane przez zawodników Czarnych.

W przerwie meczu odbyła się miła uroczystość. Trener Tomasz Paluch i kierownik drużyny Tomasz Stępniak wręczyli koszulkę Czarnych kierownikowi drużyny z Uherzec Ryszardowi Kargulowi, który przekazał jasielskiemu klubowi cenną kronikę z wycinkami prasowymi dotyczącymi meczów Czarnych w minionych sezonach.

Mecz XXXI kolejki (11 czerwca):
Czarni 1910 Jasło – Szarotka Uherce 7-0 (4-0)
1-0 Łukasz Urban (20, karny), 2-0 Maciej Sowa (25), 3-0 Maciej Sowa (30), 4-0 Marcin Krajewski (34), 5-0 Bartłomiej Rodak (47), 6-0 Oskar Polakiewicz (53), 7-0 Łukasz Urban (85, karny)

Czarni: Patryk Szostak – Norbert Biały (46 Dawid Florian), Rafał Mastaj, Eryk Piątkowski (46 Wojciech Myślwiec), Tomasz Pałucki - Mateusz Kurdziel, Łukasz Urban, Szymon Sudyka (46 Bartłomiej Rodak), Maciej Sowa - Bartosz Madeja - Marcin Krajewski (46 Oskar Polakiewicz); na ławce rezerwowych: Damian Niemczyński, Karol Szydło; trener Bartosz Madeja, II trener Tomasz Paluch.
Szarotka: Dominik Pasierbowicz – Maciej Kędzior, Bogdan Kwaśnik, Jarosław Zaniewicz, Hubert Zaniewicz - Miłosz Dobrowolski, Adrian Lorenowicz, Nikodem Janusz, Gabriele Fezza, Michał Wanielista – Piotr Sędzimir; trener Bogdan Kwaśnik.
Sędziowali: Sławomir Kiełtyka oraz Dariusz Łuksa i Krzysztof Łuksa. Widzów około 50.