MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Spotkania profilaktyczne jasielskich policjantów w szkołach

OPRAC.:
Bogdan Hućko
Bogdan Hućko
Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle kontynuowali w kończącym się tygodniu spotkania profilaktyczne z dziećmi z różnych szkół powiatu jasielskiego. Celem spotkań było uświadomienie uczniom zagrożeń związanych z cyberprzestępczością czy hejtem. Nie zabrakło również poruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, odpowiedzialności nieletnich w świetle nowych przepisów prawa i promowania zawodu policjanta.

- Ten i ubiegły tydzień był bardzo pracowity dla jasielskich profilaktyków. Policjanci zajmujący się działaniami profilaktycznymi odwiedzają szkoły, organizują akcje edukacyjne i uczestniczą w różnych działaniach, których głównym celem jest uświadamianie dzieci i młodzieży w zakresie występujących zagrożeń oraz szeroko rozumianego bezpieczeństwa

– informuje mł. asp. Daniel Lelko, oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Jaśle.

W minionych dniach mundurowi odwiedzili m.in. szkoły podstawowe w Szebniach, Warzycach, Kołaczycach i Bieździedzy. W trakcie tych spotkań poruszali tematy związane z hejtem, który obecnie jest częstym zjawiskiem wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Aktualnie najbardziej popularnym miejscem do rozpowszechniania hejtu jest Internet, przez wzgląd na pewną, nieraz iluzoryczną anonimowość oraz swój zasięg. Policjanci omówili odpowiedzialność prawną jaka może wystąpić w związku z tym zjawiskiem. Podczas spotkań wspominali także o zasadach bezpiecznego korzystania z sieci internetowej pozwalających ustrzec się zagrożeń związanych z cyberprzestępczością.

Policjanci w Zespole Szkół nr 3 im. Stanisława Pawłowskiego w Jaśle przeprowadzili również zajęcia z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym pn. „Prawne i społeczne konsekwencje zdarzeń drogowych i incydentów z udziałem młodych kierowców”. Mundurowi przypomnieli młodzieży o znowelizowanych przepisach, które weszły w życie we wrześniu ubiegłego roku. Szczególnie zwrócili uwagę na zmianę wysokości grzywien oraz wspomnieli o tzw. recydywie podczas popełniania niektórych wykroczeń drogowych. Omówili zasady bezpieczeństwa podczas poruszania się po drodze i zachęcali do noszenia elementów odblaskowych, które znacznie zwiększają bezpieczeństwo pieszych. Przekazane informacje z pewnością okazały się cenne dla obecnych, jak i przyszłych kierowców.

Kilka dni później w tej samej szkole gościł technik kryminalistyki z jasielskiej komendy, który przybliżył tajniki swojej służby. Młodzież aktywnie włączała się w dyskusje oraz zadawała szereg pytań. Duże zainteresowanie wzbudził pokaz specjalistycznej walizki oraz wykorzystywanych narzędzi służących do zabezpieczenia śladów na miejscu zdarzenia. Uczniowie mieli również okazje przekonać się w jaki sposób pobiera się odciski linii papilarnych.

- Spotkania z policjantami cieszyły się dużym zainteresowaniem i niewątpliwie pozostaną na długo w pamięci uczniów

– podkreśla rzecznik jasielskiej policji.

od 16 lat
Wideo

Dziś 81. rocznica Ludobójstwa na Wołyniu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na jaslo.naszemiasto.pl Nasze Miasto