Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

SPPR w Krośnie przejęło jasielskie pogotowie. Mieszkańcy mają tego nie odczuć

Jakub Hap
Jakub Hap
SPPR w Krośnie przejęło dotychczasowy Dział Pomocy Doraźnej Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. Wszyscy ratownicy pracują nadal, i ufają, że ustalone warunki przejęcia nie zostaną złamane.
SPPR w Krośnie przejęło dotychczasowy Dział Pomocy Doraźnej Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. Wszyscy ratownicy pracują nadal, i ufają, że ustalone warunki przejęcia nie zostaną złamane. zdj. ilustracyjne / Polska Press
Od 1 marca załoga ratowników medycznych pracujących na terenie naszego powiatu nie podlega już zwierzchnictwu miejscowego szpitala, lecz Samodzielnego Publicznego Pogotowia Ratunkowego w Krośnie. Dla mieszkańców regionu ta zmiana ma być nieodczuwalna - ratownicy będą pełnić swoją służbę jak dotychczas.

Informowaliśmy już, że wielotygodniowy spór, wynikający z braku zgody pracowników pogotowia w Jaśle na przejęcie ich przez SPPR na zaproponowanych pierwotnie warunkach, został zakończony. Wypracowano porozumienie, zgodnie z którym wszyscy członkowie 63-osobowej załogi ratowniczej zachowają pracę (pracodawcą tych niezatrudnionych w placówce z Krosna pozostanie jasielski szpital).

Zmiany, jakie weszły w życie z pierwszym dniem marca, wdrażające nowy plan działania systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego na Podkarpaciu, mają mieć znaczenie wyłącznie organizacyjno-formalne. Zgodnie z wcześniejszymi zapewnieniami nie wpłyną na jakość pomocy medycznej świadczonej osobom z zagrożeniem życia i zdrowia.

- Na terenie powiatu (...) nadal będą stacjonować cztery wyjazdowe zespoły ratownictwa medycznego, w tym: przy Szpitalu Specjalistycznym w Jaśle przy ul. Lwowskiej 22: R 01 11 (specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego w składzie: lekarz systemu, ratownik medyczny-kierowca i ratownik medyczny), R 01 44 (podstawowy zespół ratownictwa medycznego w składzie: ratownik medyczny-kierownik, ratownik medyczny-członek i ratownik medyczny-kierowca), R 01 46 (podstawowy zespół ratownictwa medycznego w składzie: ratownik medyczny-kierownik i ratownik medyczny-kierowca) przy Ośrodku Zdrowia w Nowym Żmigrodzie przy ul. Krakowskiej 11: R 01 48 (podstawowy zespół ratownictwa medycznego w składzie: ratownik medyczny-kierownik, ratownik medyczny-członek i ratownik medyczny-kierowca)

- podaje dobrze zorientowany w temacie funkcjonowania ratownictwa medycznego na Jasielszczyźnie portal Jaslo112.

Jedyna redukcja osobowa, jaka nastąpiła w jasielskim PRM, dotyczy jednego zespołu podstawowego, który stacjonuje na terenie Jasła. Dotąd jego załogę współtworzyło trzech ratowników, teraz składa się z dwóch.

- Zespoły udzielają świadczeń zdrowotnych przez cały rok, również w niedziele, dni wolne od pracy i dni świąteczne, całodobowo. Dyżury zmianowe organizowane są w trybie 24-godzinnym - od godziny 7 rano do godziny 7 rano dnia następnego

- informuje Jaslo112.

Po wprowadzeniu nowego wojewódzkiego planu działania PRM na Podkarpaciu funkcjonuje tylko jedna dyspozytornia medyczna - w Rzeszowie. To tam odbierane są zgłoszenia od osób dzwoniących pod numer alarmowy 999 i elektroniczne informacje o zgłoszeniach dokonywanych na numer 112.


ZOBACZ TAKŻE:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na jaslo.naszemiasto.pl Nasze Miasto