MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Sukcesy jasielskich uczniów w zawodach robotów XChallenge w Rzeszowie

OPRAC.:
Bogdan Hućko
Bogdan Hućko
Starostwo Powiatowe w Jaśle
W rzeszowskiej Hali Podpromie 25-26 listopada odbyły się największe zawody robotów w Polsce - XChallenge 2022. Wzięli w nich udział uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Jaśle oraz Centrum Kształcenia Ustawicznego w Jaśle.

Obydwie szkoły reprezentowało 10 uczniów w 4 kategoriach: task hunters - Dominik Pruchnik, Kacper Kozioł i Paweł Wojdyła; line follower - 1 robot - Adrian Piskorz; line follower - 2 robot - Patryk Dobrowolski, Patryk Tomaszewski, Eryk Pawłowski i Aleksander Żmigrodzki; smash bots - Dominik Pruchnik, Kacper Kozioł i Paweł Wojdyła oraz lego tug of war - Kacper Papciak i Bartosz Leśniak.

W pierwszym dniu zawodów - task hunters zmagania były przeznaczone dla uczniów szkół średnich. Zadaniem zespołów było, aby z pomocą specjalnych kostek energetycznych i kuli mocy ponownie uruchomić elektrownię, która w niespodziewany sposób została wyłączona. Ostateczny wynik jasielskiej drużyny to 71 procent uruchomienia elektrowni.
Natomiast w „kilerów trzech” czyli Dominik Pruchnik, Kacper Kozioł i Paweł Wojdyła z robotem Hunterek w tej konkurencji zajęli 3. miejsce.

W drugim dniu zawodów odbył się smash bots, czyli walki robotów otwarte dla wszystkich zawodników konkursów bez względu na wiek. Śmiercionośne roboty o wadze do 40 kg walczyły na śmierć i życie w zamkniętej arenie. W kategorii smash bots –„kilerów trzech”, czyli Dominik Pruchnik, Kacper Kozioł i Paweł Wojdyła z robotem Kiler powtórzyli swój wynik zdobywając po raz drugi 3. Miejsce. Zabrakło im tylko 1 punktu, żeby mogli stoczyć walkę o 1. miejsce.

Natomaist w kategorii lego tug of war - Kacper Papciak i Bartosz Leśniak zajęli 5. miejsce, a w kategorii line follower - Adrian Piskorz uplasował się na 10. lokacie.

Zdobywcy 3. miejsca oprócz nagród finansowych i statuetek otrzymali po 100 punktów w procesie rekrutacji na Politechnikę Rzeszowską.

Opiekunami uczniów byli nauczyciele: Dominik Mitoraj z Centrum Kształcenia Zawodowego nr 1 w Jaśle i Damian Matłosz z Zespołu Szkół nr 3 w Jaśle. Pomagali oni drużynom w przygotowaniach do zawodów.

Organizatorami XChallenge 2022 były: Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza, Koło Naukowe Elektroniki i Technologii Informacyjnych (Rzeszowska Grupa IT), Koło Naukowe Automatyków i Robotyków ROBO (Rzeszowska Grupa IT), RoboLAB oraz oddział podkarpacki Polskiego Towarzystwa Informatycznego.

od 12 lat
Wideo

echodnia.eu Dom rodzinny Ponurego czeka na gości

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na jaslo.naszemiasto.pl Nasze Miasto