Sześć goli Tempa Nienaszów w Jabłonicy Polskiej

W meczu XII kolejki klasy okręgowej rozegranym w sobotę (16 października) Tempo Nienaszów wysoko wygrało na wyjeździe z rewelacyjnym beniaminkiem Cisami Jabłonica Polska 6-1.

Tempo miało w tym meczu swoich bohaterów. Wojciech Kiełtyka zdobył dwie bramki i był dwukrotnie faulowany, po czym drużyna Grzegorza Muni zdobywała gole z rzutu wolnego i karnego. Ponadto skrzydłowy Tempa zaliczył asystę. Dwie bramki strzelił także Arkadiusz Majka i miał dwie asysty.

Mecz ułożył się znakomicie dla Tempa. W 12. minucie wychodzącego na czystą pozycję Wojciecha Kiełtykę sfaulował przed polem karnym Grzegorz Kwolek, którego sędzia ukarał czerwoną kartką. Z rzutu wolnego kapitalnym strzałem w swoim stylu popisał się Mateusz Kuciński i Tempo prowadziło 1-0. Drugą bramkę goście zdobyli po zagraniu Euzebiusza Słoty do Wojciecha Kiełtyki, który minął dwóch zawodników Cisów, podał do Gabriela Gierlasińskiego, który pokonał Roberta Sieniawskiego. W I połowie Cisy grające w dziesięciu kilka razy postraszyły Tempo, ale bez efektu bramkowego.

Drugą część meczu przyjezdni zaczęli od mocnego uderzenia. W 47. minucie Arkadiusz Majka zagrał do Wojciecha Kiełtyki i bramkarz Cisów po raz trzeci wyjmował piłkę z bramki. Ten sam duet Tempa rozmontował defensywę gospodarzy w 66. minucie. Znów asysta Arkadiusza Majki i gol Wojciecha Kiełtyki. Gospodarze strzelili honorową bramkę (Jakub Frączek), ale odpowiedź Tempa była natychmiastowa. W polu karnym sfaulowany został Wojciech Kiełtyka, a Arkadiusz Majka z rzutu karnego zdobył piątego gola. Ten sam zawodnik pogrążył gospodarzy w ostatniej minucie meczu, a asystę zaliczył Radosław Słota, który w 81. minucie zastąpił Wojciecha Kiełtykę.
- Mecz ułożył się dla nas bardzo dobrze. Gospodarze stracili zawodnika a myśmy zdobyli gola. Spotkanie pod naszą kontrolą. Cisy od wyższej porażki uratował bramkarz. Wysoka wygrana w pełni zasłużona - powiedział trener Tempa Grzegorz Munia.

W 32. minucie odnowiła się kontuzja nogi Łukaszowi Świątkowi. Tempo wystąpiło bez Marcina Walczyka (sprawy osobiste) i Krzysztofa Kiełtyki (pauzował za kartki). W najbliższą niedzielę (24 października) Tempo na swoim stadionie podejmuje Wiki Sanok.

Mecz XII kolejki (16 października):Cisy Jabłonica Polska - Tempo Nienaszów 1-6 (0-2)
0-1 Mateusz Kuciński (13), 0-2 Gabriel Gierlasińki (33), 0-3 Wojciech Kiełtyka (47), 0-4 Wojciech Kiełtyka (66), 1-4 Jakub Frączek (68), 1-5 Arkadiusz Majka (70, karny), 1-6 Arkadiusz Majka (90)

Cisy: Robert Sieniawski - Kamil Pelczar, Tomasz Kolasiński, Tomasz Janusz, Remigiusz Pisula - Grzegorz Kwolek - Łukasz Prach (75 Arkadiusz Ryglewicz), Bartosz Kasprzyk, Kacper Bielak (85 Gabriel Matusz) - Sebastian Meier, Jakub Frączek; trener Kamil Pelczar.

Tempo: Mateusz Jurczyk - Euzebiusz Słota, Kamil Wietecha, Grzegorz Munia, Karol Musiał - Dominik Romanek (85 Karol Tomasik), Łukasz Świątek (32 Arkadiusz Musiał), Gabriel Gierlasiński (72 Konrad Łukaszewski) - Arkadiusz Majka, Mateusz Kuciński (61 Miłosz Gierlasiński) - Wojciech Kiełtyka (81 Radosław Słota); trener Grzegorz Munia.

Sędziowali: Rafał Krężałek oraz Józef Krzysztyński i Kamil Smerecki. Żółte kartki: Łukasz Prach, Jakub Frączek; czerwona kartka: Grzegorz Kwolek (12, faul taktyczny). Widzów około 200.