Sześć goli w sparingu Ostoi Kołaczyce z Orłem Lubla

MOSiR Jasło / Facebook
W rozegranym w piątek (25 lutego) wieczorem o godz. 20 sparingu na sztucznym boisku w Jaśle Ostoja Kołaczyce zremisowała z Orłem Lubla 3-3. Drużyna trenera Piotra Cieńka prowadziła już 3-0.

- Dobrze zagraliśmy 25 minut w pierwszej połowie. Mieliśmy cztery sytuacje do zdobycia goli. Sławek Sienicki i Mateusz Juszkiewicz z bliska nie trafiali w bramkę. Mieliśmy dwa rzuty wolne z 16 metra. To była bardzo poprawna nasza gra

- chwalił postawę drużyny trener Ostoi Robert Podkulski. I to były jedyne pozytywy V-ligowca w pierwszej części meczu.

Szósta drużyna na półmetku w III grupie klasy A objęła prowadzenie w samej końcówce I połowy z rzuty karnego po strzale Michała Majewskiego. Orzeł po przerwie poszedł za ciosem i zdobył dwie następne bramki (Dawid Czernicki i zawodnik testowany).

- Mogliśmy zdobyć nawet więcej goli - stwierdził trener Orła Piotr Cieniek.
Po bramce Piotra Kosiby, Ostoja jakby odzyskała równowagę w ostatnich 20 minutach doprowadziła do wyrównania. - Moi zawodnicy byli jakby już myślami i jedną nogą pod prysznicem

- ocenił szkoleniowiec drużyny z Lubli Piotr Cieniek.

- Mentalnie jesteśmy słabi. Po niepowodzeniu, stracie gola, źle reagujemy. Nie jesteśmy konsekwentni

- przyznał trener Ostoi.

To był piąty sparing Ostoi w przerwie zimowej. Wcześniej kołaczycka drużyna wygrała z Brzostowianką Brzostek 5-3 oraz zremisowała z Liwoczem Brzyska 2-2 i LKS Czeluśnica 1-1 oraz pokonała juniorów Czarnych Jasło 3-1. Kolejny sprawdzian Ostoja rozegra w sobotę (5 marca) z Zamczyskiem Mrukowa. Jeżeli warunki pogodowe pozwolą, to obaj trenerzy chcą rozegrać ten mecz na naturalnym boisku.

Natomiast Orzeł Lubla rozegrał czwarty mecz-test. Wcześniej team Piotra Cieńka przegrał z Zamczyskiem Odrzykoń 0-4, pokonał Spartę Osobnica 2-0 (gole Michał Majewski, Sławomir Majewski) i Przełęcz Dukla 3-2 (Michał Majewski 2 bramki i zawodnik testowany). Najbliższy mecz kontrolny Orzeł rozegra w niedzielę (6 marca) o godz. 12 w Jaśle z LKS Czeluśnica.

Ostoja Kołaczyce - Orzeł Lubla 3-3 (0-3)
0-1 Michał Majewski (karny), 0-2 Dawid Czernicki, 0-3 zawodnik testowany, 1-3 Piotr Kosiba, 2-3 Sławomir Sienicki (karny), 3-3 Piotr Kosiba
Ostoja: Tomasz Biały - Damian Przewoźnik, Wojciech Kaleta, Bartosz Niklewicz, Tomasz Kotulak - Mateusz Krajewski, Piotr Kosiba - Jakub Podgórski, Rafał Grzesiak - Sławomir Sienicki, Mateusz Juszkiewicz oraz Damian Łukaszewski, Daniel Skórka, Mateusz Biernacki; trener Robert Podkulski.
Orzeł: Szymon Skrzyszowski - Grzegorz Janas, Mateusz Hap, Mateusz Lubaś, Konrad Urbanek - Michał Ciszewski, Jarosław Szarek, zawodnik testowany, Dawid Czernicki - Sławomir Majewski, Michał Majewski oraz Michał Szopa; trener Piotr Cieniek.