Trzy bramki w Zręcinie. Orzeł Bieździedza pokonał Tęczę

W meczu XIX kolejki klasy A (grupa III), rozegranym w sobotę (7 maja), Orzeł Bieździedza wygrał w Zręcinie z miejscową Tęczą 3-0. Zwycięstwo drużyny Dariusza Kmiecika wcale nie przyszło łatwo.

W I połowie Orzeł zagrał poniżej oczekiwań. Od tego zespołu oczekuje się znacznie więcej niż zaprezentował w pierwszych 45 minutach na stadionie w Zręcinie. Nie można wszystkiego zrzucić na karb zbyt wysokiej trawy, chociaż nie wykoszone boisko we współczesnym futbolu nawet w amatorskim wydaniu to jednak rzadka osobliwość.

Gospodarze też mocno postraszyli zespół z Bieździedzy. Jednak świetnie w bramce Orła spisywał się Kacper Wojnar, który w czterech sytuacjach uratował swój zespół przed utratą gola.

Po przerwie wyższość Orła już nie podlegała dyskusji. Najpierw po rajdzie Dawida Rachowicza, Hubert Dziak dopełnił formalności. Druga bramka padła po dośrodkowaniu Dawida Rachowicza z rogu i strzale głową Marcina Szota. Natomiast trzeci gol to efekt indywidualnej akcji Dawida Rachowicza przez pół boiska. Tym samym ten zawodnik oprócz gola zaliczył dwie asysty.

- Specyficzne boisko nie pozwalało grać w piłkę, budować akcje. Trzeba było przestawić się na proste środki. Wynik lepszy niż gra

– ocenił trener Orła Dariusz Kmiecik.

W tym meczu szkoleniowiec ekipy z Bieździedzy nie miał do dyspozycji stopera Łukasza Zająca oraz ze względu na kłopoty zdrowotne Kacpra Urbana. W sukcesie pomogli starsi zawodnicy Marcin Cyrulik czy Artur Buczyński oraz zmiennicy Kacper Uram i Mateusz Urban.