Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Tygodniowy przegląd prasy 25.09.2022: Jasło, 18.09-24.09.2022. Poznaj najważniejsze informacje z Jasła

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Przy śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 18.09 do 24.09.2022
Przy śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 18.09 do 24.09.2022 CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Jasła, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 18.09 a 24.09.2022. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Zamczysko Mrukowa zremisowało w Krośnie i sprawdzało tożsamość zawodnika Markiewicza”?

Przegląd tygodnia: Jasło, 25.09.2022. 18.09 - 24.09.2022: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Zamczysko Mrukowa zremisowało w Krośnie i sprawdzało tożsamość zawodnika Markiewicza

W meczu VII kolejki klasy okręgowej, rozegranym w sobotę (24 września), Markiewicza Krosno zremisowało z Zamczyskiem Mrukowa 2-2. Drużyna Ryszarda Skuby nadal bez zwycięstwa w tym sezonie. Markiewicza jak dotąd punktuje tylko z drużynami z powiatu jasielskiego. Wcześniej ekipa Roberta Mastaja wygrała z Tempem Nienaszów.

📢 Spełnione marzenie Grzegorza Janusza. Jaślanin w sędziowskiej elicie Plus Ligi

Grzegorz Janusz z Jasła znalazł się w elitarnym gronie 26 sędziów siatkarskich, którzy w sezonie 2022/23 będą rozjemcami w Plus Lidze, najwyższej klasie rozgrywkowej mężczyzn w Polsce. Zadebiutuje 1 października w Rzeszowie, razem z Mariuszem Gadziną, na inaugurację sezonu w meczu Resovii z Projektem Warszawa. – Nie ukrywam, że stres jest, ale to nowe wyzwanie dla mnie, które jest zarazem spełnieniem marzeń – zaznacza arbiter.

📢 Premiera teledysku „Siostra Ukraina” w Jaśle. Pomysłodawcą piosenki Piotr Juryś

W Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Jaśle odbyła się w piątek, 23 września, premiera teledysku „Siostra Ukraina”. Piosenka mówi o przyjaźni – mimo trudnej przeszłości obu narodów – Polski i Ukrainy. Jest manifestem wobec agresji Rosji i wojny w Ukrainie. Pomysłodawcą był Piotr Juryś, który do nagrania zaangażował nie tylko swój zespół, ale także młodzież z Ukrainy, uczniów oraz pedagogów szkoły muzycznej i chór z I LO.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 25.09.2022: 18.09-24.09.2022 Jasło: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Jaśle. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Sobota z Ignacym Łukasiewiczem na jasielskim rynku

W sobotę, 24 września, na jasielskim rynku odbędzie się „Dzień z Ignacym Łukasiewiczem”. Impreza „Miasto to ja” odbywa się w ramach projektu „Jasło moje miasto, mój dom” finansowanego z Europejskiego Obszaru Gospodarczego i budżetu państwa.

📢 „Beskidzkie impresje” Żanny Szewczenko w jasielskim muzeum

W Muzeum Regionalnym w Jaśle czynna jest wystawa „Beskidzkie impresje” Żanny Szewczenko. Wernisaż odbył się 22 września. Ekspozycja będzie czynna do 9 grudnia br.

📢 Powiat jasielski. Ponad 3 miliony złotych dla uczniów w ramach programu "Dobry start"

W powiecie jasielskim zostało złożonych 8 378 wniosków na 12 116 dzieci, a łączna kwota wypłaconych dotychczas świadczeń wyniosła 3 270 900 złotych. W skali województwa to 159 tysięcy wniosków na prawie 233 tysiące dzieci. kwota wypłaconych dotychczas świadczeń w ramach programu „Dobry start” przekroczyła 62 miliony złotych.

📢 W Warzycach „Ballady i romanse” czytali uczniowie i sołtys

W Domu Ludowym w Warzycach odbyło się 19 września Narodowe Czytanie pod hasłem „Czytanie łączy pokolenia”. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Jaśle z/s w Szebniach - Filia w Warzycach, Szkołę Podstawową w Warzycach oraz Gminny Klub Seniora w Warzycach.

📢 KK-T JDK zaprasza na wycieczkę rowerową do Biecza

Pod hasłem „Biecz - gród ongiś królewski” odbędzie się kolejna, piąta już w tym roku, wyprawa rowerowa zorganizowana przez Klub Kulturalno-Turystyczny Jasielskiego Domu Kultury. Wycieczka została zaplanowana na sobotę, 24 września.

📢 Przedszkolaki z „Chatki Puchatka” w jasielskiej komendzie policji

Komenda Powiatowa Policji w Jaśle gościła dzieci z jasielskiego Przedszkola „Chatka Puchatka”. Mundurowi przygotowali dla maluchów kilka atrakcji i opowiadali jak wygląda codzienna służba policjanta. Na zakończenie spotkania, każde dziecko mogło wczuć się w rolę policjanta i zasiąść w policyjnym radiowozie oraz włączyć sygnały dźwiękowe, co wzbudziło wśród uczestników wycieczki najwięcej emocji.

📢 Informacje MOPS w Jaśle o dodatku dla gospodarstw domowych i węglowym

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaśle informuje, że od 20 września 2022 r. można składać wnioski o nowe świadczenie – dodatek dla gospodarstw domowych wprowadzony ustawą z 15 września 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw (Dz.U. z 2022 r. poz. 1967).

📢 „Pytanie na śniadanie”. Styl, elegancja, luksusy. Sprawdzamy, jak mieszkają prowadzący porannego programu TVP2

„Pytanie na śniadanie” już od dwudziestu lat towarzyszy Polakom podczas poranków. Aktualnie program prowadzi sześć par, a każda z nich ma swoje grono fanów. Ci interesują się nie tylko ich życiem zawodowym, ale także prywatnym. Sprawdziliśmy, jak na co dzień mieszkają prowadzący „Pytania na śniadanie”. W wielu przypadkach ich domy i mieszkania opływają w luksusy. Wrażenie robi m.in. elegancki apartament Tomasza Kammela czy stylowe mieszkanie Katarzyny Cichopek!

📢 Dwa wernisaże ukraińskich artystów w jasielskim muzeum

Muzeum Regionalne im. dr. Stanisława Kadyiego w Jaśle zaprasza dzisiaj, 22 września, na dwa wernisaże ukraińskich artystów. O godz. 17 odbędzie się otwarcie wystawy malarstwa Żany Szewczenko „Beskidzkie impresje” oraz wystawy „Niepokój” ukraińskiego malarza i poety Sergeja Garkavyiego.

📢 Komputery dla świetlic Gminnego Ośrodka Kultury w Jaśle

Do sześciu świetlic Gminnego Ośrodka Kultury w Jaśle trafił nowy sprzęt komputerowy. Są to laptopy, z których będą korzystać uczestnicy zajęć.

📢 Manicure kombinowany to piękne paznokcie bez widocznych odrostów. Zobacz, co kryje się pod tą nazwą i jak go wykonać

Manicure kombinowany jest jedną z tych usług w gabinetach kosmetycznych, które spotkały się z ogromnym zainteresowaniem klientek. Dlaczego? Bo dzięki tej metodzie paznokcie wyglądają perfekcyjnie, są idealnie pomalowane, a co najważniejsze przez długi czas nie widać na nich odrostów.

📢 W Dębowcu przez kilka dni oddawali cześć pięknej Pani z La Salette

W dębowieckim sanktuarium świętowano odpust ku czci Matki Bożej z La Salette. W uroczystościach uczestniczyło wielu wiernych - nie tylko z Dębowca i okolicy.

📢 Narodowe Czytanie w Szkole Podstawowej w Szebniach

W Szkole Podstawowej w Szebniach w ramach ogólnopolskiej akcji czytano „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Narodowe Czytanie, któremu patronuje prezydent Polski, odbyło się pod raz ósmy w tej placówce.

📢 Impuls rozwoju Jasła w trudnych czasach. Ponad 15 milionów złotych z EOG

Zapaść miast małych i średnich to nie tylko problem Polski, ale też całej Europy, a nawet świata. Doświadcza tego Jasło, które chcąc przeciwstawić się niekorzystnym tendencjom, wdraża projekt „Jasło moje miasto, mój dom” realizowany w ramach programu „Rozwój lokalny” (1 sierpnia 2021 – 29 kwietnia 2024). Wartość projektu to 15 328 498,86 zł (3 371 346 euro) w 85 procentach finansowanego z Europejskiego Obszaru Gospodarczego i w 15 procentach z budżetu państwa. - Z kasy miejskiej nie dokładana jest ani złotówka – podkreśla zastępca burmistrza Jasła Małgorzata Adamska – Chmiel, koordynator projektu.

📢 Świadczenia dla osób z niepełnosprawnościami - dyżur telefoniczny ZUS w Jaśle

W środę, 21 września, w godz. 10.00-12.00 Oddział ZUS w Jaśle zaprasza na dyżur telefoniczny dotyczący świadczeń dla osób z niepełnosprawnościami.

📢 Bułgarzy i Rumunka handlowali w Kołaczycach podrabianą odzieżą znanych marek

Policjanci z jasielskiej komendy i funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego z Krosna zatrzymali na targowisku w Kołaczycach cudzoziemców handlujących odzieżą z podrobionymi znakami towarowymi.

📢 W hołdzie zamordowanym żołnierzom Armii Krajowej Ziemi Żmigrodzkiej

W niedzielę, 18 września, odbyły się w Rzepienniku Suchym (powiat tarnowski, gmina Rzepiennik Strzyżewski) uroczystości upamiętniające 78. rocznicę mordu na żołnierzach Armii Krajowej pochodzących z Toków, Gorzyc i Nowego Żmigrodu.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na jaslo.naszemiasto.pl Nasze Miasto