W Osobnicy i Łazach Dębowieckich otwarto przebudowane drogi [ZDJĘCIA]

OPRAC.:
Jakub Hap
Jakub Hap
Starostwo Powiatowe w Jaśle
Udostępnij:
W powiecie jasielskim przebudowano i oddano do użytku odcinki dwóch dróg powiatowych nr 1869R Osobnica-Pagórek i nr 1873R Osobnica-Dębowiec w Osobnicy i Łazach Dębowieckich. Obydwie inwestycje kosztowały łącznie ponad 2,5 miliona złotych.

Jak informuje starostwo, w ramach zadania „Przebudowa drogi powiatowej Nr 1869R Osobnica-Pagórek w km 0+000 – 0+780 w miejscowości Osobnica” przebudowano 780-metrowy odcinek drogi.

- Został poszerzony do normatywnych rozmiarów 5,50 m, wykonano nową nawierzchnie bitumiczną, pobocza utwardzono, a ze względu na ukształtowanie terenu, wzdłuż obrzeży betonowych zamontowano odwodnienie liniowe z betonowych elementów ściekowych. Przebudowa drogi objęła również wymianę zniszczonych żelbetowych elementów przepustu poprzecznego, usytuowanego w km 0+247

- czytamy w komunikacie powiatu.

Koszt zadania wyniósł 1 268 289 zł, większą część tej kwoty pokryto z dotacji udzielonych z rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa (634 000 zł) i przez samorząd gminy Jasło (500 000 zł).

Druga inwestycja, „Przebudowa drogi powiatowej Nr 1873R Osobnica-Dębowiec w km 0+004 – 0+474, 1+800 – 2+239 w miejscowościach Osobnica i Łazy Dębowieckie”, sprowadziła się do przebudowy dwóch odcinków drogowych – jednego w Osobnicy (niespełna pół kilometra), drugi w Łazach Dębowieckich (przeszło pół kilometra).

- W Osobnicy droga została poszerzona do normatywnych parametrów klasy Z, położono nową nawierzchnię bitumiczną i wybudowano chodniki. Rowy odmulono i zabudowano kolektorem kanalizacji deszczowej. W Łazach Dębowieckich wykonano nową podbudowę i zlikwidowano przełomy. Na drodze położono nową nawierzchnię, uzupełniono pobocza, oczyszczono z namułu rowy i przepusty

- wymienia starostwo.

Realizacja tego zadania kosztowała 1 309 934 zł. Sfinansowane zostało z rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa na kwotę 560 182 zł, budżetu powiatu oraz dotacji udzielonych przez dwie gminy – Jasło (250 000 zł) i Dębowiec (200 000 zł).

Wykonawcą obydwu inwestycji było Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych Sp. z o. o. w Jaśle. Przebudowane odcinki dróg zostały już oficjalnie otwarte i poświęcone.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polska elektromobilność w liczbach

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie