W siatkarskich derbach jasielska drużyna przegrała z Karpatami Krosno

Marek Dybaś
Piąty mecz w tym sezonie, a czwarty z rzędu przegrali siatkarze MKS MOSiR Jasło. W VIII kolejce rozgrywek o mistrzostwo II ligi w piątek (18 listopada) na wyjeździe ulegli Karpatom Krosno 0-3.

Pierwszego seta Karpaty wygrały bardzo łatwo. Dwa następne były już bardziej wyrównane i zacięte. W II partii jasielska drużyna prowadziła 6-0 i 21-17, a mimo to przegrała. Natomiast w III secie Gamrat MOSiR postawił się gospodarzom w końcówce. Było dużo zaciętości, długich wymian piłki, ataków z obu stron.

- Karpaty były zespołem lepszym. Powalczyliśmy, ale w końcówkach setów młodym zawodnikom drży ręka

– powiedział po meczu trener MKS Gamrat MOSiR Jasło Bartosz Kilar.

Karpaty mają w składzie bardziej doświadczonych zawodników. Damian Sąpór, Piotr Szostek czy Kamil Warzocha (został MVP meczu) robią różnicę.

- Pierwszy set wygrany bardzo pewnie, pod naszą kontrolą. W drugim musieliśmy odrabiać dużą stratę, gonić wynik. Podobnie było w trzecim i wydawało się, że będziemy grali czwartego seta. Większego zagrożenia ze strony rywali nie było. Byliśmy zespołem lepszym

– ocenił trener Karpat Jakub Heimnroth.

Najbliższy mecz jasielska drużyna rozegra w sobotę, 26 listopada, o godz. 17 we własnej hali z Volley Rybnik. Natomiast Karpaty wyjeżdżają do Sędziszowa na mecz z Extransem.