Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wielka wyrwa przy nowej drodze od ronda Solidarności do ul. Piłsudskiego w Jaśle ma zostać naprawiona do końca października

Iwona Adamek
Iwona Adamek
Wyrwa na ścieżce rowerowej przy nowym łączniku drogowym w Jaśle powstała w czerwcu, po nawałnicy. 
Inwestor zapewnia, że jest odpowiednio zabezpieczona, a naprawa osuwiska potrwa do końca października.
Wyrwa na ścieżce rowerowej przy nowym łączniku drogowym w Jaśle powstała w czerwcu, po nawałnicy. Inwestor zapewnia, że jest odpowiednio zabezpieczona, a naprawa osuwiska potrwa do końca października. Marek Dybaś
Na ścieżce rowerowej, przy nowym łączniku DK 73 i DK 28 w Jaśle, który został oddany do użytku w lutym, straszy potężna wyrwa. Uszkodzenia powstały po czerwcowej nawałnicy, która przetoczyła się przez powiat jasielski. Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie zapewnia, że naprawa rozpocznie się w najbliższych dniach.

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o dużym uszkodzeniu na ścieżce rowerowej przy nowym łączniku DK 73 i DK 28 w Jaśle. Ciągnie się przez ok. 20 metrów. Ziemia przy wyrwie cały czas opada, zwłaszcza podczas deszczów, których teraz będzie coraz więcej. Uszkodzenie jest skutkiem czerwcowej nawałnicy, która przeszła przez Jasło.

- Tak wygląda ścieżka rowerowa przy drodze za 24 miliony złotych? Od czerwcowej powodzi nikt nie tknął palcem, aby naprawić zniszczenia. Przejeżdżają tamtędy rowerzyści - dorośli, dzieci, ryzykując upadek z kilkumetrowej skarpy

- denerwował się mieszkaniec Jasła, który zaalarmował nas o problemie.

Wyrwa przy ścieżce rowerowej obok nowego łącznika drogi powstała w czerwcu po gwałtownych ulewa. Jest tm do tej pory.

Potężna wyrwa na ścieżce rowerowej przy nowej drodze od rond...

Kolejne poprawki na drodze za 24 mln zł
Łącznik drogowy, przy którym znajduje się ścieżka rowerowa, hucznie oddano do użytku w lutym br. Ma on umożliwiać szybszy przejazd między drogami krajowymi numer 28 i 73, na trasie Pilzno-Gorlice i Pilzno-Krosno. Celem było też odciążenie centrum miasta, a przede wszystkim ulicy Lwowskiej, od ruchu samochodowego. Inwestycja kosztowała 24 mln zł. Dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Regionalnego wyniosło ok. 19 mln zł. Miasto Jasło dołożyło ponad 4 miliony złotych. Z ramienia województwa inwestorem był Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie, a wykonawcą firma Budimex.

Już w marcu niespełna 1,5-kilometrowy odcinek wymagał sporych poprawek. W ramach umowy gwarancyjnej wykonawca do końca maja pracował m.in. nad zaniżonymi wpustami ulicznym i odtworzeniem oznakowania poziomego.

Jeszcze tego samego dnia (17 września), gdy otrzymaliśmy sygnał od mieszkańca w sprawie niebezpiecznej wyrwy przy łączniku, poprosiliśmy wyjaśnienie sprawy inwestora. Odpowiedź przyszła dopiero dziś, 25 września.

- Wskazany odcinek drogi objęty jest gwarancją wykonawcy (Budimex SA). W związku z tym, wszelkie działania związane z usunięciem powstałych uszkodzeń muszą być uzgodnione z wykonawcą, przede wszystkim co do zakresu robót wykraczających poza zakres tej gwarancji. Roboty naprawcze oberwanej ścieżki rozpoczną się w najbliższych dniach, a termin zakończenia wszystkich napraw planowany jest na koniec października 2020r.

- tłumaczy Aldona Gujda, rzecznik Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie.

A. Gujda dodaje, że tuż ujawnieniu uszkodzeń w ciągu drogi wojewódzkiej nr 992 miejsca niebezpieczne zostały oznaczone i ogrodzone, ale zabezpieczenia te są stale niszczone. Obecnie uszkodzony fragment ścieżki rowerowej został zagrodzony z obu stron zastawą biało-czerwoną oraz znakiem B-1 „zakaz ruchu w obu kierunkach”.


ZOBACZ TEŻ: Jasło z drona

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na jaslo.naszemiasto.pl Nasze Miasto