Wisłoka Nowy Żmigród i Strzelec Frysztak liderami na półmetku

Gaudium Łężyny (czerwone stroje) wygrało z LKS Brzezówka 7-3
Gaudium Łężyny (czerwone stroje) wygrało z LKS Brzezówka 7-3 Fot. Gaudium Łężyny
Drużyny w klasie B zakończyły rundę jesienną. Na czele grup Strzelec Frysztak (IV) i Wisłoka Nowy Żmigród (V). Jedyną drużyną, która nie wygrała meczu jest Wrzos Krempna.

W grupie IV Strzelec Frysztak zwiększył przewagę do 4 punktów nad Nurtem Potok, który tylko zremisował z nowicjuszem Pasją Krosno. Ostre strzelanie na koniec rundy urządzili sobie zawodnicy Tajfuna Łubno Szlacheckie, gromiąc Błękitnych Żeglce. Hat-tricki zaliczyli Mateusz Kosiek i Karol Dobosz. Ten drugi – klasycznego w II połowie meczu.

Zdecydowanie większe emocje towarzyszyły rywalizacji o tytuł mistrza jesieni w grupie V. Sparta Osobnica skromnie wygrała ze Standartem Święcany. Natomiast Wisłoka Nowy Żmigród pokonała spadkowicza klasy A Czardasza Osiek Jasielski, który po pierwszych 45 minutach prowadził 2-1. Wisłoka odrobiła straty po przerwie. Trzy bramki z siedmiu, jakie kibice obejrzeli na stadionie w Nowym Żmigrodzie, padły z rzutów karnych. Po tym zwycięstwie drużyna Radosława Krajciewicza zapewniła sobie pierwsze miejsce na półmetku rozgrywek. Wisłoka i Sparta mają jednakową ilość punktów i identyczny bilans (10-1-1), ale w bezpośrednim meczu wygrał zespół żmigrodzki 4-0.

Więcej goli w XIII kolejce padło na stadionie w Łężynach. Miejscowe Gaudium wygrało 7-3 z LKS Brzezówka. Klasycznym hat-trickiem popisał się Michał Krężel.

Klasa B – grupa IV

Mecze XIII kolejki (5-6 listopada):
Strzelec Frysztak – Polonia Kopytowa 5-0 (1-0): Dariusz Winiarski (17), Adam Tabak (49, 72), Mateusz Dominik (86), Błażej Baciak (88).
Błękitni Żeglce – Tajfun Łubno Szlacheckie 0-9 (0-2): Mateusz Kosiek (20, 47, 48), Paweł Wilk (28, 80), Karol Dobosz (65, 78, 88), Jakub Sajdak (69).
W pozostałych meczach XIII kolejki: Pasja Krosno – Nurt Potok 3-3, Jasiołka Świerzowa – Kotwica Korczyna 0-4, Iwełka Iwla – Victoria Kobylany (11 listopada, godz. 14); pauzowały: Nafta Chorkówka i Zorza 03 Łubienko.

Klasa B – grupa V

Jasiołka Hankówka-Brzyszczki – Wisłoka Błażkowa 0-2 (0-0): Piotr Samborski (69), Kacper Przewoźnik (83).
Sparta Osobnica – Standart Święcany 1-0 (1-0): Sebastian Faryj (43).
Gaudium Łężyny – LKS Brzezówka 7-3 (4-2): Kamil Szala (10), Maciej Kurdziel (13), Maciej Łukaszewski (33), Oktawian Flis (41), Michał Krężel (75, 78, 84) – Karol Bochniak (18), Marceli Zygmunt (43), Hubert Ruszel (88).
LKS Warzyce – Dragon Nowy Glinik 0-4 (0-1): Mateusz Gorgosz (20), Piotr Garbacik (55), Damian Ziemski (85), Hubert Goleń (89).
Wisłoka Nowy Żmigród – Czardasz Osiek Jasielski 4-3 (1-2): Maciej Miśkowicz (5), Jakub Cyran (48-karny; 65-karny), Łukasz Baran (73) – Ireneusz Parzygnat (15), Daniel Parzygnat (37), Tomasz Bal (88-karny).
Wrzos Krempna – GKS Zarzecze-Dębowiec II 1-5 (1-4): Łukasz Pierzowicz (21, samobójcza) – Dawid Soliński (20), Hubert Wojtunik (29), Mateusz Wokurka (31), Mateusz Ziomber (33), Dominik Kalityński (82).