Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Władze powiatu chcą zbudować w Trzcinicy centrum kultury i amfiteatr

Grzegorz Michalski
Grzegorz Michalski
Jeśli powiat otrzyma pieniądze na budowę amfiteatru w Trzcinicy, to budowa będzie musiała zostać zakończona do końca 2024 roku.
Jeśli powiat otrzyma pieniądze na budowę amfiteatru w Trzcinicy, to budowa będzie musiała zostać zakończona do końca 2024 roku. fot. powiat.jaslo.pl
Starosta jasielski Adam Pawluś (klub Prawo i Sprawiedliwość) zaproponował, by władze powiatu przystąpiły – ze wsparciem pieniędzy z programu "Polski Ład" – do odnowienia zabytkowego parku w Trzcinicy. Na terenie należącym do powiatu miałoby powstać Regionalne Centrum Kultury. Koszt inwestycji szacowany jest na około 5 mln zł. Opozycja powiatowa nie ukrywa, że pomysł jest kompletnie nietrafiony.

- Mamy park w Trzcinicy, który jest mocno zaniedbany. Stowarzyszenie, które prowadzi szkołę nie jest w stanie utrzymać go w należytym stanie, musimy interweniować. Jeśli udałoby się otrzymać 5 mln, to wkład własny po stronie powiatu wyniósłby 500 tys. zł. Pawluś opisywał, że za te pieniądze można dokonać rewitalizacji parku, niszczejącego budynku, wybudować scenę, amfiteatr, oraz przeprowadzić renowację stawów.

Zdaniem radnego Jana Urbana (klub Samorząd dla Mieszkańców) pomysł Pawlusia, to „trwonienie publicznego grosza”. Według Urbana z sferze kulturalnej można stworzyć inny projekt, który będzie bardziej racjonalny. Jako przykład podał rozbudowę bazy turystycznej w Foluszu. – Jeśli tam powstają miejsca dla turystów, to lepiej byłoby tam coś zrobić – podkreślał radny z klubu Samorząd dla Mieszkańców. Z kolei Janusz Przetacznik (klub Porozumienie Samorządowe Ponad Podziałami) tłumaczył, że w Trzcinicy jest już muszla koncertowa, w której odbywają się przeglądy kapel.

Radni z klubu Prawo i Sprawiedliwość nie zabrali głosu i przystąpiono do głosowania. Za zabezpieczeniem pieniędzy na realizację wniosków z Polskiego Ładu na budowę amfiteatru w Trzcinicy głosowali: Irena Baciak, Jan Czajka, Mateusz Lechwar, Ryszard Lisowski, Sławomir Madejczyk, Jan Muzyka, Anna Nigborowicz, Stanisław Pankiewicz, Ryszard Papciak, Adam Pawluś, Grzegorz Pers, Robert Snoch, Józef Rosół, Magdalena Stasiowska, Stanisław Święch – wszyscy z klubu PiS. Przeciw byli: Bożena Macek-Lubaś, Krzysztof Buba, Jan Urban, Antoni Zwierzyński – klub Samorząd dla Mieszkańców oraz Ewa Wawro i Janusz Przetacznik – klub Porozumienie Samorządowe Ponad Podziałami. Wstrzymali się: Zenon Szura oraz Franciszek Miśkowicz – klub Samorząd dla Mieszkańców.


**ZOBACZ TAKŻE:

**

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na jaslo.naszemiasto.pl Nasze Miasto