Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wójt Dębowca sprzedaje działki budowalne. Zobaczcie, co i za ile można kupić w gminie

Iwona Adamek
Iwona Adamek
Gmina Dębowiec oferuje działki budowlane w konkurencyjnych cenach. Na kolejnych zdjęciach zobaczcie, co można kupić.
Gmina Dębowiec oferuje działki budowlane w konkurencyjnych cenach. Na kolejnych zdjęciach zobaczcie, co można kupić. Pixabay
W ofercie Urzędu Gminy Dębowiec pojawiły się działki na sprzedaż. Do kupienia są dwie nieruchomości na terenie gminy w trybie przetargu ustnego, nieograniczonego. Zobaczcie, co, gdzie i za ile oferuje gmina Dębowiec.

Atrakcyjną możliwością nabycia nieruchomości są przetargi gminne. Gminy sprzedają rożnego rodzaju nieruchomości, a takimi przetargami interesują zazwyczaj osoby, które w szukają terenów pod zabudowę poza miastem.

Działki sprzedawane w przetargu

Przetargi na nieruchomości mogą być ustne lub pisemne, ograniczone lub nieograniczone. Najczęściej w przypadku licytacji nieruchomości dochodzi do przetargu ustnego, i yak jest w przypadku sprzedaży działek przez gminę Dębowiec.

Przetarg ograniczony
To taki, do którego może przystąpić jedynie określona grupa osób. Najczęściej jest to grupa właścicieli działek sąsiednich. Dzieje się tak wówczas, kiedy sprzedawana działka nie ma bezpośredniego dostępu do drogi publicznej ani wyznaczonej służebności. Taką działkę może kupić jeden z sąsiadów i powiększyć swój areał.

Przetarg nieograniczony
Nie ma zdefiniowanej konkretnej grupy uczestników poza osobami wchodzącymi w skład komisji przetargowej oraz osób bliskich tym osobom, a także osoby, które pozostają z członkami komisji przetargowej w takim stosunku prawnym lub faktycznym, że może budzić to uzasadnione wątpliwości co do bezstronności komisji przetargowej.

Cena wywoławcza ustalana jest indywidualnie. W kolejnych przetargach może zostać obniżona. Zazwyczaj jest równa bądź wyższa niż cena rynkowa. Pierwszy przetarg daje pierwszeństwo w nabyciu nieruchomości. Często cena wywoławcza to cena netto i do ostatecznej ceny nabycia należy doliczyć podatek VAT w wysokości 23%. Jeżeli kupujący nie jest firmą to doliczenie podatku VAT istotnie zwiększa koszt zakupu nieruchomości.

Zasady ustalania ceny wywoławczej:

  • cenę wywoławczą w I przetargu ustala się w wysokości nie niższej niż określona wartość nieruchomości;
  • cenę wywoławczą w II przetargu można ustalić w wysokości niższej niż wartość nieruchomości, jednak nie niższej niż 50% tej wartości;
  • jeżeli II przetarg zakończył się wynikiem negatywnym, cenę nieruchomości ustala się w rokowaniach z chętnym nabywcą, jednak w wysokości nie niższej niż 40% jej wartości.

W obu przypadkach odbyły się już po dwa przetargi na sprzedaż działek w gminie Dębiec.


ZOBACZ TEŻ:CBŚP i policjanci z Rzeszowa zlikwidowali nielegalną fabrykę papierosów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na jaslo.naszemiasto.pl Nasze Miasto