Wygrany tie-break jasielskich siatkarzy w Tychach. Szkoleniowo, ale zwycięsko

Marek Dybaś
Siatkarze MKS Gamrat MOSiR Jasło w XXIV kolejce o mistrzostwo II ligi w sobotę (19 marca) wygrali na wyjeździe z TKS Tychy 3-2. To siódmy tie-break drużyny Bartosza Kilara w tym sezonie i szósty zwycięski.

Jaślanie zaczęli mecz w Tychach drugą „szóstką”, zawodnikami, którzy dotychczas grali mniej. Trener Bartosz Kilar potraktował spotkanie szkoleniowo i wykorzystywał limit zmian w każdym secie.

– Szanse dostali ci, którzy grali mniej i mieli okazję przekonać trenera swoją przydatnością do drużyny na przyszły sezon

– powiedział Bartosz Kilar.

Jaślanie wystąpili bez Mateusza Armaty, który na treningu skręcił nogę w kostce i w tym sezonie już nie zagra.

Mecz trwał 123 minuty. Jasielska drużyna wyspecjalizowała się w tym sezonie w tie-breakach. Z siedmiu meczów, w których rozstrzygał piąty set, wygrali sześć.

Teraz w rozgrywkach nastąpi przerwa do 2 kwietnia. Wtedy to MKS Gamrat MOSiR Jasło we własnej hali zagra po raz ostatni w tym sezonie z MKS II Będzin, a rozgrywki zakończy 9 kwietnia wyjazdowym meczem z UKS Kępa MOSiR Dębica.

Mecz XXIV kolejki (19 marca):
TKS Tychy - MKS Gamrat MOSiR Jasło 2-3 (22-25, 25-14, 24-26, 25-21, 12-15)
MKS Jasło: Bartosz Soboń, Arkadiusz Kościółek, Bartosz Lasocki, Anatol Lejko, Paweł Czupik, Łukasz Ludwin, Jakub Opoń (libero), Piotr Kulikowski (libero) oraz Szymon Soboń, Krzysztof Pamuła, Rafał Matuła, Kamil Warzocha; I trener Bartosz Kilar, II trener Kamil Warzocha.

W innych meczach XXIV kolejki (19 marca): UKS Kępa MOSiR Dębica - MKS II Będzin 3-0 (25-14, 25-17, 25-14), Karpaty Krosno Glass - Extrans Sędziszów Małopolski 0-3 (16-25, 19-25, 20-25), Kęczanin Kęty - Hutnik-Wanda Kraków 3-2 (17-25, 25-20, 21-25, 25-13, 15-10), MKS Andrychów - Volley Rybnik 1-3 (18-25, 27-25, 23-25, 21-25), MCKiS Jaworzno - Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla 3-0 (25-17, 25-22, 25-20), AKS V LO Rzeszów - Błękitni Ropczyce 3-1 (25-15, 25-20, 21-25, 25-20).