Z budżetu Jasła rozdano 620 tysięcy złotych na kluby sportowe z terenu miasta

Grzegorz Michalski
Grzegorz Michalski
fot. Polska Press Archiwum
Udostępnij:
Wyboru projektów dokonano w oparciu o pozytywną ocenę złożonych ofert pod względem formalnym i merytorycznym. Burmistrz liczył się też z protokołem komisji do oceny wniosków o udzielenie dotacji celowej na realizację przedsięwzięcia o charakterze sportowym.

Największą kwotę dotacji otrzymał klub MKS MOSiR Gamrat Jasło - 160 tys. zł na całoroczne szkolenie i udział w turniejach i rozgrywkach ligowych. Z kolei 150 tys. zł trafi do Jasielskiego Klubu Sportowego "Czarni 1910" Jasło. Pieniądze mają być wykorzystane na szkolenie i udział w rozgrywkach w piłce nożnej grup młodzieżowych oraz drużyny seniorskiej. UKS MOSiR Jasło dostanie 60 tys. zł na szkolenie piłki siatkowej wśród dziewcząt i kobiet. UKS dostanie też 24 tys. zł na organizację i przeprowadzenie Międzynarodowego Festiwalu Sportu Jasło 2022.

Jasielski Klub Karate Kyokushin na szkolenie i współzawodnictwo w karate dostanie 35 tys. zł. Taka sama suma trafi do Jasielskiego Stowarzyszenia Sportowego na podwyższenie sprawności fizycznej dzieci poprzez szkolenie w AP Czarni Jasło. Klub piłkarski z Sobniowa otrzyma 32 tys. zł na szkolenie i udział w rozgrywkach 5 drużyn młodzieżowych i zespołu seniorów. Dwa tysiące mniej dostanie klub UKS "Szóstka" na szkolenie z piłki nożnej, udział w rozgrywkach Ligi Podkarpackiej i turniejach.

Po 24 tys. zł wpadnie do kasy jasielskich klubów judo: UKS ASW Judo Jasło oraz UKS "MOSiR" Jasło.

Klub Sportowy "Speed" Jasło trzyma 17 tys. zł z czego 9 tys. na szkolenie dzieci i młodzieży w pływaniu, a 8 tys. na rozwój narciarstwa biegowego i rolkarstwa w Jaśle. 12 tys. zł dostanie Międzyosiedlowy Klub Sportowy "Jasiołka-Hankówka-Brzyszczki". Pieniądze pójdą na szkolenie i współzawodnictwo w piłce nożnej. Z kolei Global Soccer Academy otrzyma 10 tys. zł na całoroczne szkolenie, uczestnictwo w turniejach, sparingach i meczach ligowych piłki nożnej.

Pozostałe kluby otrzymały poniżej 10 tys. zł. Po 2 tys. zł otrzymają: Jasielskie Stowarzyszenie Cyklistów na szkolenie i udział w zawodach oraz Szkolny Związek Sportowy Powiatu i Miasta Jasła na organizację szkolnych miejskich zawodów sportowych oraz UKS "Biały Orzeł", z czego tysiąc na naukę IAIDO&KOBUDO oraz tysiąc na naukę SHORIN RYU KARATE. Najmniejszą kwotę dotacji - tysiąc złotych - dostała Fundacja Bear na zajęcia sportowe ukierunkowane na upowszechnianie narciarstwa alpejskiego.

Wniosek Uczniowskiego Klubu Sportowego „SPIN” Jasło został odrzucony ze względu na niespełnienie wymogu 15 proc. wkładu własnego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Mikołajów i Odessa bramą do Morza Czarnego

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie