Zamczysko Mrukowa pokonało Przełęcz Dukla. Piękny gol Piotra Stachurskiego

Zamczysko Mrukowa wygrało niezwykle ważny mecz z kategorii za tzw. sześć punktów. W XIV kolejce drużyna Ryszarda Skuby pokonała Przełęcz Dukla 2-1. To szósta porażka z rzędu podopiecznych Daniela Ożgi.

Mecz zaczął się dla gospodarzy niepomyślnie. Już w 3. minucie stracili bramkę. Konrad Wajs z około 20 metrów całkowicie zaskoczył nieco wysuniętego Mateusza Bazana i piłka wpadła pod poprzeczkę. Gol dodał pewności siebie gościom, którzy specjalizują się w zwycięstwach na boiskach rywali. W tym sezonie Przełęcz wygrała 3 mecze, wszystkie na wyjazdach. Jedyny punkt na swoim boisku zdobyli w meczu ze Startem Rymanów. Gol Konrada Wajsa zdawał się wpisywać w ten scenariusz, ale tylko do 25. minuty. Wtedy to Piotr Stachurski z rzutu wolnego (ponad 20 metrów) popisał się kapitalnym strzałem, doprowadzając do remisu. Kapitan Zamczyska został dziesięć minut później sfaulowany przez Patryka Krzywdę w polu karnym. Sędzia podyktował rzut karny, który wykorzystał Ireneusz Brożyna, mający niezbyt miłe wspomnienia z minionego sezonu jako egzekutor „jedenastek”. Tym razem były zawodnik Miedzi Legnica zdobył – jak się potem okazało – zwycięską bramkę.

Wiele kontrowersji wywoła decyzja sędziego z 53. minuty. Przełęcz domagała się rzutu karnego za faul Rafała Frączka na Macieju Mierzejewskim. Arbiter był innego zdania. Żółtą kartką ukarał kierownika dukielskiej drużyny Dawida Kudłę. Zaogniło to sytuację. Zawodnicy Przełęczy ostro protestowali także po meczu, mając m.in. pretensje do asystenta liniowego, który widział tę sytuację lepiej od głównego.

Przełęcz atakowała, miała więcej z gry. Goście dążyli do wyrównania. Zamczysko nastawiło się na kontry, ale żadna nie przyniosła zmiany rezultatu. W końcówce meczu i doliczonym czasie gry Przełęcz oblegała bramkę gospodarzy, spychając Zamczysko i zamykając w obrębie „szesnastki”. W akcjach ofensywnych wspierał kolegów także bramkarz Tomasz Łapka.

- W pierwszych 20 minutach prowadziliśmy grę. W końcówce nie mieliśmy nic do stracenia. Niewiele jednak z naszej przewagi wynikało. Trochę naszą gra przypominała bicie głową w mur

– powiedział trener Przełęczy Daniel Ożga.

Szkoleniowca Zamczyska cieszyły przede wszystkim punkty.

– Zagraliśmy słabszy mecz w porównaniu z poprzednim w Jabłonicy Polskiej. Rywale byli groźni ze stałych fragmentów gry. Generalnie mecz pod naszą kontrolą

– zaznaczył trener Ryszard Skuba.

Zamczysko wygrało czwarty mecz w sezonie, drugi z rzędu i drugi raz na swoim stadionie.

W niedzielę Zamczysko czeka mecz wyjazdowy z Tempem Nienaszów. Natomiast Przełęcz podejmuje na swoim stadionie Przełom Besko.

Mecz XIV kolejki (11 listopada):
Zamczysko Mrukowa – Przełęcz Dukla 2-1 (2-1)
0-1 Konrad Wajs (3), 1-1 Piotr Stachurski (25), 2-1 Ireneusz Brożyna (35, karny)

Zamczysko M.: Mateusz Bazan – Daniel Bilski, Ireneusz Brożyna, Michał Baciak, Krzysztof Lewicki - Piotr Stachurski, Rafał Frączek - Kamil Bilski (85 Karol Kmiecik), Dominik Praszek (70 Paweł Ciuła), Artur Wójtowicz (90 Wiktor Brągiel) - Jarosław Twardzik (78 Damian Mastaj); trener Ryszard Skuba.
Przełęcz: Tomasz Łapka – Patryk Słowik, Maciej Mierzejewski, Michał Latkiewicz, Dorian Mikos – Marek Zięba, Rafał Głód, Patryk Krzywda (46 Patryk Zima), Konrad Wajs (75 Kacper Szczurek) - Tomasz Mierzejewski – Krystian Frączek; na ławce rezerwowych: Bartłomiej Nawrocki, Bartłomiej Pasterczyk, Ksawery Blok, Bartłomiej Korzec; trener Daniel Ożga.
Sędziowali: Mariusz Grela oraz Michał Pilszak i Marcin Irzyk. Żółte kartki: Jarosław Twardzik – Dorian Mikos, Krystian Frączek, Patryk Zima. Widzów około 150.