Zaskakująca porażka jasielskich siatkarek w Sanoku

Marek Dybaś
Siatkarki UKS MOSiR Jasło w VII kolejce Podkarpackiej I Ligi Kobiet przegrały w sobotę (3 grudnia) na wyjeździe z TSV Sanok 0-3. To zaskakująca porażka UKS MOSiR z drużyną, która do tej pory miała jeden punkt na koncie i wygrane dwa sety w czterech meczach.

W drużynie UKS MOSiR Jasło brakowało chorej Oliwii Pykosz, którą zastąpiła Izabela Szerląg. To czwarta porażka jaślanek w tym sezonie i druga z rzędu bez zdobyczy punktowej.

Jaślanki jedynie w II secie, w którym prowadziły z przewagą 2-3 punktów, miały szanse na zwycięstwo. W pozostałych zagrały bardzo słabo w ataku i popełniały mnóstwo błędów.

- Był to najsłabszy mecz w tym sezonie. Dziewczyny zagrały poniżej swojego poziomu i oczekiwań. Nie było co zbierać

– nie krył rozczarowania postawą drużyny trener Tomasz Janusz.

W najbliższy weekend UKS MOSiR Jasło pauzuje, a kolejny mecz rozegra we własnej hali 17 grudnia z liderem AZS UR Developres II Rzeszów.

Mecz VII kolejki (3 grudnia):
TSV Sanok - UKS MOSiR Jasło 3-0 (25-19, 26-24, 25-16)
UKS MOSiR: Zuzanna Bernacka, Natalia Świder, Agnieszka Górniak, Monika Piróg, Izabela Szerląg, Aleksandra Lidwin, Julia Wietecha (libero), Kinga Hap (libero) oraz Zuzanna Świder, Kinga Książek; trener Tomasz Janusz.
W pozostałych meczach VII kolejki: UKS 15 San Pajda Przemyśl - MKS V LO Developres Rzeszów 3-1 (28-26, 25-27, 25-14, 25-23), MKS Paradiso Łańcut - TS Sanoczanka Sanok 3-0 (25-18, 26-24, 25-13), SST Mark-Bud Lubcza Racławówka - AZS UR Developres II Rzeszów 0-3 (25-27, 13-25, 24-26); pauzował UKS Maraton Trzciana
Zaległy mecz V kolejki (1 grudnia): Maraton Trzciana - TS Sanoczanka Sanok 3-0 (25-15, 25-23, 25-20).