Zawody strzeleckie o puchar starosty jasielskiego w Kołaczycach

OPRAC.:
Na strzelnicy wirtualnej w Liceum Ogólnokształcącym w Kołaczycach odbył się I Powiatowy Turniej Strzelecki o Puchar Starosty Jasielskiego dla szkół podstawowych.

W zawodach wzięło udział 15 szkół z gmin: Kołaczyce, Brzostek, Brzyska i Tarnowiec. Reprezentacje rywalizowały w kategorii dziewcząt i chłopców. Strzelania odbywały się na dystansie 25 m do tarczy TS-2 z karabinków M4A1.

Indywidualnie w kategorii dziewcząt zwyciężyła Kamila Gierula (81 pkt.), drugie miejsce zajęła Julia Pawłowska (78 pkt.), a trzecie Paulina Sokołowska (68 pkt.).
Wśród chłopców najlepszy był Wiktor Lisowiec (84 pkt.), na drugiej pozycji uplasował się Mateusz Sanocki (83 pkt.), a trzecie miejsce zajął Andrzej Jarecki (83 pkt.), lecz z mniejszą ilością trafionych dziesiątek.

W klasyfikacji drużynowej najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa w Tarnowcu (245 pkt.). Drugie miejsce zajął Niepubliczny Zespół Szkolno-Przedszkolny w Czeluśnicy (229 pkt.), a trzecie - Szkoła Podstawowa nr 4 w Jaśle (209 pkt.).

Nagrody ufundowali: burmistrz miasta i gminy Kołaczyce Stanisław Żygłowicz, burmistrz Brzostku Wojciech Staniszewski, wójt gminy Brzyska Rafał Papciak i wójt gminy Tarnowiec Agata Augustyn.