Zwycięski finisz siatkarzy MKS Gamrat MOSiR Jasło na koniec sezonu

W ostatnim meczu sezonu w II lidze (grupa IV) siatkarze MKS Gamrat MOSiR Jasło wygrali na wyjeździe z Extransem Sędziszów Małopolski 3-2. Mecz był bardzo zacięty i trwał 2,5 godziny.

Emocji nie brakowało. Trzy sety, w tym tie-break, rozstrzygane były na przewagi.

– Dobry mecz z jednej i drugiej strony, zacięty, walka do końca w każdym secie

– powiedział o pojedynku w Sędziszowie trener jasielskiej drużyny Bartosz Kilar.

Obie drużyny walczyły punkt za punkt. Jedynie przy prowadzeniu 5-punktowym gospodarzy, Gamrat MOSiR odrobił straty i wygrał seta. Jaślanom też nie udało się utrzymać 5-punktowej przewagi i przegrali seta.

W II lidze do rozegrania pozostała jeszcze ostatnia kolejka (15 kwietnia), ale jasielska drużyna zakończyła już sezon, bo rozegrała awansem mecz z TKS Tychy.

MKS Gamrat MOSiR Jasło odniósł 10 zwycięstw w sezonie, w tym trzykrotnie w tie-breaku. Zwycięskie piąte sety rozstrzygali w halach przeciwników. Przegrali 12 spotkań, w tym jedno po tie-breaku (także na wyjeździe). Zdecydowanie lepsza w ich wykonaniu była runda rewanżowa, w której wygrali 7 meczów (3 tie-breaki). W pierwszej części sezonu cieszyli się tylko trzykrotnie ze zwycięstwa.

- Był to bardzo trudny dla nas sezon. Grali młodzi zawodnicy. Ciężko pracowaliśmy, udało się ogarnąć młodzież, która robiła postępy i w końcówce sezonu wygraliśmy ważne mecze, zapewniające nam utrzymanie w lidze

– ocenił na gorąco rozgrywki 2022/23 trener Bartosz Kilar.

Mecz XXI kolejki (1 kwietnia):
Extrans Sędziszów Małopolski - MKS Gamrat MOSiR Jasło 2-3 (25-22, 24-26, 26-24, 23-25, 17-19)
MKS: Bartosz Soboń, Radosław Kij, Bartosz Lasocki, Mateusz Witek, Dominik Czaja, Krzysztof Kufel, Nikodem Szytuła (libero), Piotr Kulikowski (libero) oraz Kacper Kałucki, Mikołaj Pezda, Paweł Szymanik; trener Bartosz Kilar.