Zwycięstwo GKS Zarzecze-Dębowiec w Faliszówce. Hat-trick Mateusza Ochala

Piotr Pierzowicz/ GKS Zrzecze-Dębowiec
W meczu XIX kolejki klasy A (grupa III), rozegranym w sobotę (7 maja) GKS Zarzecze-Dębowiec wygrał na wyjeździe z Orłem Faliszówka 5-4, przegrywając po I połowie 2-4. Hat-trickiem popisał się obrońca GKS Mateusz Ochal.

Goście dobrze zaczęli, ale szybko przekonali się, że na boisku w Faliszówce jeden gol to zbyt mało, żeby myśleć o zwycięstwie i grać na luzie. Orzeł słynie z ambicji i determinacji, walczy do końca. Po błędach popełnionych w końcówce I połowy, GKS przegrywał 2-4, tracąc bramki minuta po minucie.

Po przerwie goście zaczęli odrabiać mozolnie straty i konsekwentna gra przyniosła efekt. Dwa gole dołożył Mateusz Ochal, a zwycięską bramkę strzelił Szymon Martowicz. Orzeł nie poddał się i walczył do końca, ale GKS, który wstał z kolan nie dał sobie wydrzeć już zwycięstwa.

- Pierwsza połowa do zapomnienia i katastrofalne błędy. W drugiej było lepiej. Dziękuję chłopakom za walkę i determinację. Drużyna pokazała charakter

– powiedział trener GKS Bartłomiej Pierzowicz.

Ze względu na kłopoty z pełną obsadą sędziowską, Pawłowi Pitakowi i Bogusławowi Cysarzowi pomagał na linii były arbiter 68-letni Marek Serwa, który akurat był na meczu jako kibic. Żadna z drużyn nie wystawiła swojego kandydata na tymczasowego sędziego asystenta, a obie zgodziły się na Marka Serwę, który godnie wypełnił swoje obowiązki.

– Nie mylił się, idealnie sygnalizował pozycje spalone

– komplementował po meczu sędziego z konieczności Piotr Pierzowicz z GKS.

Mecz XIX kolejki (7 – 8 maja):
Orzeł Faliszówka – GKS Zarzecze-Dębowiec 4-5 (4-2)
0-1 Michał Kmiecik (25), 1-1 Konrad Gromek (31), 2-1 Paweł Dziedzic (35), 2-2 Mateusz Ochal (41), 3-2 Kamil Paluch (44, karny), 4-2 Konrad Gromek (45), 4-3 Mateusz Ochal (56), 4-4 Mateusz Ochał (77), 4-5 Szymon Martowicz (80)

Orzeł: Mariusz Marszał – Adrian Waliszko, Paweł Dziedzic, Kamil Paluch, Wojciech Majka, Marek Majkut, Bartosz Szymbara, Konrad Gromek, Artur Szala, Patryk Janik, Przemysław Wrona; trener Jacek Gajda.
GKS: Jakub Betlej – Mateusz Ochal, Michał Kmiecik, Grzegorz Rajdek (90 Mateusz Gorczyca), Tomasz Kulczycki – Łukasz Niemiec (88 Sebastian Starzewski), Mateusz Ziomber, Dominik Kalityński (69 Daniel Szpak), Szymon Martowicz - Bartosz Opałka, Bartłomiej Pierzowicz; trener Bartłomiej Pierzowicz.
Sędziowali: Paweł Pitak oraz Bogusław Cysarz. Żółte kartki: Kamil Paluch, Wojciech Majka, Patryk Janik, Jacek Gajda (na ławce rezerwowych). Widzów około 80.