Zwycięstwo GKS Zarzecze-Dębowiec z Sobniowem Jasło. Wiktor Martyka obronił karnego [ZDJĘCIA]

W meczu XVIII kolejki klasy A (grupa III) GKS Zarzecze-Dębowiec wygrał z Sobniowem Jasło 2-1. Goście od 48. minuty grali w dziesięciu po dwóch żółtych kartkach dla Rafała Dyląga.

Po bezbramkowej I połowie spotkania rozgrywanego przy ul. Sportowej w Jaśle na dawnym stadionie Nafty, gospodarze (GKS) rozstrzygnęli losy meczu w pierwszym kwadransie po przerwie. Najpierw sfaulowany został w polu karnym Dominik Kalityński. Rywal rozerwał mu getrę i uszkodził buta. „Jedenastkę” wykonywał Szymon Martowicz, ale bramkarz Sobniowa Wiktor Martyka zdołał odbić piłkę, ale przy dobitce Mateusza Ziombera był już bezradny. Mateusz Ziomber zaliczył jeszcze asystę. Po jego zagraniu Wojciech Zabawa strzałem głową zdobył drugiego gola dla GKS. Sobniów szybko odpowiedział kontaktowym golem. Po dalekiej wrzutce piłki z rzutu wolnego, Hubert Wiśniowski w zamieszaniu podbramkowym skierował futbolówkę do bramki.

Od 48. minuty Sobniów grał w dziesięciu. Minutę wcześniej Rafał Dyląg został ukarany żółtą kartką. Zawodnik niezadowolony z decyzji sędziego, zobaczył drugą żółtą i musiał opuścić boisko, czym osłabił drużynę.

- Zagraliśmy konsekwentnie. Dobry mecz w naszym wykonaniu. Jednym słowem, pod naszą kontrolą. Mogliśmy wygrać wyżej

– powiedział trener GKS Zarzecze-Dębowiec Bartłomiej Pierzowicz.

Szkoleniowiec Sobniowa Marek Dyląg ubolewał, że musieli grać w dziesięciu niemal całą drugą połowę.

We wtorek, 3 maja, GKS Zarzecze-Dębowiec gra w Zręcinie (godz. 15), a Sobniów Jasło podejmuje na swoim stadionie Naftę Chorkówka (godz. 11).

Mecz XVIII kolejki (30 kwietnia):
GKS Zarzecze-Dębowiec – Sobniów Jasło 2-1 (0-0)
1-0 Mateusz Ziomber (51), 2-0 Wojciech Zabawa (57), 2-1 Hubert Wiśniowski (63
)
GKS: Mateusz Kukowski - Grzegorz Rajdek, Bartłomiej Głód, Tomasz Kulczycki (77 Sebastian Starzewski) - Łukasz Niemiec - Bartosz Opałka, Mateusz Ziomber, Dominik Kalityński (66 Daniel Szpak), Szymon Martowicz – Michał Kmiecik, Wojciech Zabawa (89 Mateusz Gorczyca); trener Bartłomiej Pierzowicz.
Sobniów: Wiktor Martyka - Marek Sury, Rafał Dyląg, Michał Borowiec, Kacper Konieczny - Mateusz Buba (72 Mateusz Przetacznik), Marcin Garbarz, Patryk Jamuła (63 Daniel Serafin), Alan Buba (60 Mateusz Hendzel), Hubert Wiśniowski – Adrian Lis; trener Marek Dyląg.
Sędziowali: Sławomir Rak oraz Dariusz Szczepanik i Arkadiusz Buba. Żółte kartki: Michał Borowiec, Rafał Dyląg; czerwona: Rafał Dyląg (48, druga żółta). Widzów na stadionie w Jaśle – około 50.