Zwycięstwo Tempa Nienaszów w Sanoku. Złota bramka w doliczonym czasie Gabriela Gierlasińskiego

Gabriel Gierlasiński zdobywa zwycięską bramkę dla Tempa Nienaszów
Gabriel Gierlasiński zdobywa zwycięską bramkę dla Tempa Nienaszów Tomasz Sowa
W meczu XXX kolejki klasy okręgowej, rozegranym w niedzielę (5 czerwca) w Sanoku, Tempo Nienaszów wygrało z miejscowym Wiki 1-0. Jedynego gola w doliczonym czasie gry zdobył Gabriel Gierlasiński, który wykończył kontratak Wojciecha Kiełtyki.

Po dwóch porażkach z rzędu i słabej grze z Zamczyskiem Mrukowa i Cisami Jabłonica Polska, Tempo pojechało do Sanoka powalczyć o poprawienie reputacji z Wiktorem Cyranem w bramce i Kamilem Wietechą na środku obrony oraz z powracającym po kontuzji Arkadiuszem Majką, ale bez pauzującego za kartki Marcina Walczyka i Mateusza Kucińskiego.

Wiki ma inny cel – uniknąć degradacji. Po porażce z Tempem drużyna Sylwestra Kowalczyka skomplikowała sobie sytuację w tabeli.

Mecz był wyrównany, zacięty, obfitujący w obustronne akcje i strzały na bramkę. W I połowie sędziowie nie dostrzegli zagrania piłki ręką w polu karnym przez zawodnika sanockiej drużyny i nie podyktowali rzutu karnego dla Tempa.
W końcówce meczu jeden z zawodników Wiki doznał urazu głowy w zderzeniu z Wojciechem Kiełtyką. Przerwa w meczu trwała kilka minut. Sędzia doliczył 5 minut do regulaminowego czasu. Wydawało się, że mecz zakończy się bezbramkowym remisem. Tempo wyprowadziło kontratak na kilkadziesiąt sekund przed końcowym gwizdkiem sędziego. Lewą stroną boiska przeprowadził rajd Wojciech Kiełtyka, zagrał piłkę w pole karne do Gabriela Gierlasińskiego, który z bliska skierował piłkę do bramki.

- Mecz wyrównany, dużo walki, na remis. Wiki miało sytuacje i myśmy mieli. Mecz stojący na przeciętnym poziomie

– ocenił grający trener Tempa Grzegorz Munia.

Za tydzień, Tempo na stadionie w Chorkówce, w roli gospodarza podejmuje Start Rymanów.

Mecz XXX kolejki (5 czerwca):
Wiki Sanok – Tempo Nienaszów 0-1 (0-0)
0-1 Gabriel Gierlasiński (90+5)

Wiki: Adrian Stodolak – Dawid Sabat, Adam Osiniak (85 Grzegorz Woźny), Kamil Demkowski, Kacper Sokołowski - Rafał Domaradzki, Grzegorz Hostyński (79 Jerzy Domaradzki), Kacper Rudy, Radosław Stanisz - Sylwester Biega (79 Kacper Pelczar), Dominik Pielech; trener Sylwester Kowalczyk.
Tempo: Wiktor Cyran – Arkadiusz Musiał, Grzegorz Munia, Kamil Wietecha, Karol Musiał - Konrad Pęcak, Gabriel Gierlasiński, Krzysztof Kiełtyka, Arkadiusz Majka (72 Miłosz Gierlasiński) - Konrad Łukaszewski (57 Hubert Skuba), Wojciech Kiełtyka; na ławce rezerwowych: Dominik Romanek, Radosław Majka, Radosław Słota; trener Grzegorz Munia.
Sędziowali: Marcin Samborowski oraz Mateusz Gumienny i Szymon Śnieżek. Żółte kartki: Kamil Demkowski, Radosław Stanisz – Gabriel Gierlasiński, Grzegorz Munia, Konrad Pęcak. Widzów około 100.