Kiedy warto wybrać pralkę do zabudowy?

Materiał powstał we współpracy z marką Electrolux
Coraz więcej osób stawia na sprzęt AGD pod zabudowę. Czy takie rozwiązanie sprawdza się w przypadku pralki, czy wpływa to jej ładowność lub inne parametry, a jeśli tak, to na jaki efekt można liczyć? Podpowiadamy, kiedy warto wybrać pralkę do zabudowy.

Jaką wybrać pralkę?

Podejmując decyzję o zakupie nowej pralki, przede wszystkim należy zastanowić się nad tym, czy sprzęt ma być wolnostojący czy do zabudowy. Tutaj należy przeanalizować kilka czynników. W przypadku osób, które nie planują remontu pomieszczenia, w którym znajdować ma się pralka, lepiej sprawdzi się sprzęt wolnostojący. Można ustawić go w odpowiednim miejscu, bez ingerencji w szafki czy inne sprzęty AGD. Sprzęt wolnostojący będzie dobrym wyborem także dla osób, które zamierzają postawić na pralkę ładowaną od góry, której raczej się nie zabudowuje. Takie urządzenia wybierają zazwyczaj posiadacze niewielkich mieszkań, w których nie ma wystarczająco dużo miejsca na większy sprzęt.

Pralka do zabudowy - dla kogo?

Pozostałe osoby mogą rozważyć drugi rodzaj sprzętu, czyli pralkę pod zabudowę. To z kolei najlepsze rozwiązanie dla osób, które planują nieco większy remont, który uwzględnia wymianę szafek lub też blatów. Zabudowa pralki może przebiegać w różny sposób. Wiele zależy od rodzaju sprzętu oraz zamierzonego efektu. Jakie zabudowy stosuje się najczęściej? Popularną opcją zabudowy są blaty, które zasłaniają jedynie górną część pralki. Innym rozwiązaniem, które pozwala na całkowite „schowanie” sprzętu, jest specjalna szafka z drzwiami. Planując zabudowę, nie należy zapominać o tym, że powinna być ona nie tylko estetyczna, ale także i funkcjonalna. Chodzi zwłaszcza o bezproblemowe otwieranie i zamykanie drzwi, a także umieszczenie i wyciąganie ze sprzętu odzieży. Sprawia to, że pralka w kuchni może być ukryta pod zabudową i dopasowanymi do reszty frontami, a o tym, że tam się znajduje może świadczyć ledwo słyszalny hałas podczas wirowania w czasie cyklu prania. Warto wspomnieć, że pralka do zabudowy ma nieco inną głębokość niż wolnostojąca, jednak sama jej obsługa (np. ładowanie wsadu czy dostęp do drzwiczek) jest niemal identyczna jak w przypadku urządzenia wolnostojącego. Warto dodać, że dodatkowy front w zabudowanej pralce ładowanej od przodu może pełnić dodatkowo funkcję redukcji hałasu.

Pralka kuchni lub łazience, czyli gdzie postawić?

Nie ma również wątpliwości, że zabudowa pralki ma sens głównie w przypadku widocznych pomieszczeń. Chodzi tutaj przede wszystkim o kuchnię czy łazienkę. Zabudowa pralki, która znajduje się w specjalnym pomieszczeniu przeznaczonym do prania, jest raczej stratą pieniędzy. Zabudowa to bowiem jedynie kwestia estetyczna. Warto też dodać, że wybierając pralkę do zabudowy nie musimy godzić się na kompromisy (np. związane z klasą energetyczną czy parametrami pracy, takimi jak prędkość wirowania czy liczba programów dedykowanych do prania konkretnych tkanin). Te urządzenia posiadają technologie uznawane za standard w topowych modelach wolnostojących, przy czym charakteryzują je niemal identyczne parametry pracy (np. zużycie wody, liczba programów prania, czas prania czy wsad do wyprania w jednym cyklu).

Pralka w zabudowie - zalety

Trzeba również pamiętać, że pralka do zabudowy, podobnie jak inny duży sprzęt AGD, powinna być uwzględniona już na etapie projektu pomieszczenia, w który znajdować ma się sprzęt. Bez względu na to, jaki typ sprzętu wybierzemy, warto wiedzieć, że możliwości czy skuteczność prania, nie zależą od tego, czy pralka jest zabudowana, czy też nie. Wybranych funkcji, należy szukać w konkretnych modelach pralek.

Jaką pralkę do zabudowy warto kupić?

Bardzo ciekawym modelem jest pralka do zabudowy SteamCare 700 marki Electrolux. Sprzęt posiada innowacyjny system SteamCare, który pod koniec każdego prania kieruje do bębna parę. Pozwala to zmniejszyć nawet o jedną trzecią ilość zagnieceń. W wielu przypadkach pozwala to na ograniczenie lub nawet całkowitą rezygnację z późniejszego prasowania. Innym ciekawym dodatkiem SteamCare 700 jest funkcja SoftPlus, która zapewnia wstępne namoczenie i równomierne rozłożenie prania w bębnie. Skutek? Idealnie czyste, miękkie oraz piękne pachnące pranie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na jaslo.naszemiasto.pl Nasze Miasto