Klęska Zamczyska Mrukowa z Ekoballem Stalą Sanok

Zamczysko Mrukowa w XVI kolejce klasy okręgowej doznało klęski w Sanoku z Ekoballem Stalą 1-8. Dwoma hat trickami popisali się Dawid Czyrny i Maciej Maślany, który wrócił z Wisłoki Dębica. Sanoczanie wzięli srogi rewanż za jedyną stratę 2 punktów w rundzie jesiennej właśnie w meczu z Zamczyskiem.

Goście zaczęli bardzo odważnie i byli bliscy objęcia prowadzenia. W kontrataku, po podaniu Kamila Bilskiego, Wiktor Brągiel trafił w spojenie słupa z poprzeczką. Zamczysko rozbijało ataki gospodarzy i wytrwało bez straty gola do 26. minuty. W końcówce I połowy Dawid Czyrny pogrążył zespół z Mrukowej, kompletując klasycznego hat tricka.

Drugiego hat tricka zdobył w II połowie Maciej Maślany, wychowanek sanockiego klubu, który powrócił z Wisłoki Dębica.

– Gdybyśmy zagrali z pełnym zaangażowaniem do końca, to wynik mógłby być dwucyfrowy

– powiedział kierownik sanockiej drużyny Robert Ząbkiewicz.
Udany mecz zagrał Mikołaj Gawlewicz, który zdobył gola i wywalczył rzut karny, zamieniony na bramkę przez Mateusza Padiaska.

W Zamczysku zabrakło dwóch kluczowych zawodników pauzujących za kartki Ireneusza Brożyny i Piotra Stachurskiego. Ponadto od 70. minuty goście grali w dziesięciu po dwóch żółtych kartkach dla Jarosława Twardzika.

- To był bardzo ciężki mecz dla nas, bo mocna drużyna z Sanoka naciskała. Nasza gra obronna wyglądała dobrze do pewnego momentu. Dwóch goli w końcówce pierwszej połowy można było uniknąć. Popełniliśmy zbyt dużo błędów indywidualnych. Środek nie wytrzymał naporu gospodarzy. Brakowało nam podstawowych zawodników, a kilku nie do końca było zdrowych

– powiedział trener Zamczyska Ryszard Skuba.

Najbliższy mecz drużyna z Mrukowej rozegra w niedzielę (2 kwietnia, godz. 13) na stadionie w Samoklęskach z LKS Górki.

Mecz XVI kolejki (25 marca):
Ekoball Stal Sanok – Zamczysko Mrukowa 8-1 (3-0)
1-0 Dawid Czyrny (26), 2-0 Dawid Czyrny (40), 3-0 Dawid Czyrny (42), 4-0 Maciej Maślany (49), 5-0 Mateusz Padiasek (53, karny), 5-1 Jarosław Twardzik (60), 6-1 Maciej Maślany (68), 7-1 Mikołaj Gawlewicz (73), 8-1 Maciej Maślany (77)

Ekoball: Piotr Krzanowski – Mateusz Padiasek, Damian Barszczak, Marcin Sobol (46 Łukasz Bujak), Mikołaj Gawlewicz - Rafał Domaradzki (55 Mateusz Wanat), Kacper Słysz (72 Mateusz Mateja), Piotr Lorenc (46 Łukasz Tabisz), Maciej Maślany - Dawid Czyrny (64 Mateusz Błażowski), Damian Niemczyk (55 Mateusz Gawlewicz); trener Paweł Załoga.
Zamczysko M.: Mateusz Bazan – Daniel Bilski (80 Sebastian Brożyna), Dawid Gumienny, Michał Baciak, Krzysztof Lewicki - Paweł Ciuła (63 Edward Baciak), Wiktor Brągiel, Dominik Praszek (70 Karol Kmiecik), Rafał Frączek, Kamil Bilski (80 Wojciech Bal) - Jarosław Twardzik; na ławce rezerwowych: Jakub Zagórski; trener Ryszard Skuba.
Sędziowali: Albin Kijowski (Rymanów) oraz Grzegorz Gądela (Krościenko Wyżne) i Dominik Wiklowski. Żółta kartka: Jarosław Twardzik; czerwona: Jarosław Twardzik (70, druga żółta). Widzów około 300.