MEMY o meczu Wyspy Owcze - Polska. Jest Guardiola, są wyniki [GALERIA]

Jacek Czaplewski
Oto najlepsze MEMY o meczu Wyspy Owcze - Polska. Zadebiutował w nim selekcjoner Michał Probierz, któremu nerwów oszczędził Sebastian Szymański, zdobywając bramkę na 1:0 już w 4 minucie. W drugiej połowie wynik ustalił Adam Buksa. Internet
Jaka miła odmiana! W debiucie Michała Probierza reprezentacja Polski już w czwartej minucie objęła prowadzenie. Może i rywalem były tylko Wyspy Owcze, ale przecież jeszcze w czerwcu potrafiliśmy przegrać na wyjeździe z Mołdawią. - Jest polski Guardiola, są wyniki - komentują na gorąco czwartkowe widowisko internauci. Zobaczcie najlepsze MEMY o meczu Wyspy Owcze - Polska.

Najlepsze memy o meczu Wyspy Owcze - Polska 0:2

Są debiuty przykre, nerwowe i przyjemne. Przykry był na pewno marcowy Fernando Santosa, który po trzech minutach dostał dwa gongi od Czechów w Pradze. Całkiem przyjemnie wypadł za to dzisiejszy początek Michała Probierza, patrząc może nawet nie na samą grę, ale sytuację w całej grupie.

W 4 minucie debiut Probierza osłodził gol Sebastiana Szymańskiego na 1:0, który precyzyjnym strzałem wykorzystał podanie od nowego kapitana, Piotra Zielińskiego. Zaraz potem napłynęła wieść z Tirany, gdzie Albania trafiła Czechy, dzięki czemu w wirtualnej tabeli awansowaliśmy na drugie miejsce. - Nie chcę zapeszać, ale ten scenariusz jest idealny - przekonywał w studiu TVP Sport Mateusz Borek, zwracając też uwagę na czerwoną kartkę w czeskim zespole.

Natomiast Probierz zapewnił wszystkich Polaków, że jego drużyna zagra ofensywie i agresywnie. Trener z Wyspami Owczymi chciał przełamać selekcjonerską klątwę i jako pierwszy w XXI wieku (to nie żart) wygrać w debiucie.

- Ciekawe, jak potoczą się jego losy. Już kiedyś mówiłem o nim: ma charakter Mourinho i wygląd Guardioli - opowiadał na wesoło o Probierzu podczas transmisji w TVP Sport komentator Jacek Laskowski.

Zobacz MEMY o meczu Wyspy Owcze - Polska

Goli przed przerwą powinno być więcej, jednak holenderski sędzia nie przyznał nam rzutu karnego za rzekome zagranie ręką. Okazje mieli Arkadiusz Milik i zablokowany Przemysław Frankowski.

Niektórzy twierdzą, że poprawa gry to "zasługa" nieobecności Jana Bednarka i Roberta Lewandowskiego, choć ten drugi przecież ustrzelił z Farerami zwycięski dublet we wrześniu.

W każdym razie prawie całą drugą połowę graliśmy w przewadze liczebnej, kiedy sędzia wyrzucił z boiska obrońcę faulującego tuż przed szesnastką Arkadiusza Milika.

Po godzinie gry nasze prowadzenie na 2:0 podwyższył zmiennik Adam Buksa, któremu na głowę wrzucił Frankowski.