Obowiązkowa kwarantanna w hotelu. W Jaśle są trzy takie miejsca, gdzie możesz pozostać w izolacji. Trzeba za to zapłacić

IA
Przymusowa kwarantanna trwa najczęściej 14 dni.
Przymusowa kwarantanna trwa najczęściej 14 dni. Pixabay
Udostępnij:
W Jaśle są trzy miejsca, w których możesz odbyć obowiązkową kwarantannę, jeśli nie chcesz przebywać na niej w domu i narażać rodziny. Za pobyt trzeba jednak zapłacić.

Według najnowszych informacji Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie, w Jaśle zarażonych koronawirusem są 3 osoby - dwie kobiety, w tym lekarka, która przyjmowała w jednej z przyszpitalnych przychodni i w szpitalu, oraz mężczyzna. Kwarantanną objętych jest 970 mieszkańców (stan na 1.04).
Zwykle są osoby, które mogły mieć styczność z wirusem SARS-COV-2. Obowiązuje ich 14-dniowe odosobnienie, a jeśli zajdzie potrzeba, może ono zostać przedłużone do 21 dni.

- Mieszkańcy Jasła przybywający z zagranicy mają możliwość odbywania odpłatnej kwarantanny w obiektach udostępnionych przez hotelarzy w Jaśle. Przy czym trzeba zaznaczyć, że wyznaczone obiekty spełniają wymogi i zalecenia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Jaśle - wyjaśnia Agata Koba, rzecznik prasowy UM w Jaśle.

W mieście są trzy miejsca, gdzie można odbyć kwarantannę:
„U Schabińskiej Restauracja i Hotel w Jaśle”
„Hotel Restauracja Małopolska”
„Hotelik przy Winnicy”

Za "przymusowy" pobyt w hotelu trzeba jednak zapłacić. Specustawa nie zawiera przepisów, które mówiłyby o darmowym udostępnianiu miejsc w hotelach, na odbycie indywidualnej kwarantanny.

- Podjęliśmy się trudnego zadania i udostępniliśmy nasze hotele dla mieszkańców. Obowiązują zwykłe ceny za dobę hotelową. Ponieważ nie mamy "jedynek", udostępniamy pokoje dwuosobowe w cenie jednoosobowego. Owszem, mieszkańcy pytają o możliwość obycia kwarantanny, ale gdy dowiadują się, że za pobyt trzeba płacić, rezygnują. Spotkałem się też z bardzo nieprzyjemnymi sytuacjami, gdzie byłem oskarżany o to, że chcę się dorobić na koronawirusie, że powinienem przyjmować i gościć ludzi w kwarantannie za darmo. Bardzo to przykre - mówi Grzegorz Schabiński, właściciel hoteli w Jaśle, gdzie można odbywać kwarantannę.

Grzegorz Schabiński zaznacza, że cenę pobytu wliczone jest śniadanie. Osoby, które zdecydują się na odbycie kwarantanny w hotelu mogą liczyć również na obiady i kolacje, również płatne.

- Zdarza się, że ktoś decyduje się na pobyt, a posiłki dowozi rodzina. Przekazanie ich odbywa się z zachowaniem wszystkich obostrzeń sanitarnych. Jeśli ktoś chciałby u nas spędzić czas izolacji, proszę o telefon - 503 199 466 - mówi Grzegorz Schabiński.


Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Więcej informacji na stronie głównej Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie