Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Tygodniowy przegląd prasy 6.03.2022: Jasło, 27.02-5.03.2022. Poznaj najważniejsze informacje z Jasła

Redakcja online
Redakcja online
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Jasła nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Jasła nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Jasła, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 27.02 a 5.03.2022. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Turniej piłkarskiej zabawy dla najmłodszych o puchar burmistrza Jasła [ZDJĘCIA]”?

Przegląd tygodnia: Jasło, 6.03.2022. 27.02 - 5.03.2022: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Turniej piłkarskiej zabawy dla najmłodszych o puchar burmistrza Jasła [ZDJĘCIA]

Dzisiaj (5 marca) w hali MOSiR w Jaśle odbył się pierwszy z dwóch turniejów piłkarskich drużyn dziecięcych o puchar burmistrza Jasła. W pierwszym dniu grały zespoły z rocznika 2014, a jutro rywalizować będą adepci futbolu urodzeni w 2015 roku i młodsi.

📢 Strażacy z Jasła jechali pomagać uchodźcom. Na autostradzie spalił im się samochód

Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle jechali dziś do Budomierza, by pomagać w przewożeniu przez granicę uciekających przed wojną uchodźców z Ukrainy. Nissan navara, którym podróżowali na autostradzie A4 uległ pożarowi.

📢 Uszkodził drzwi sanktuarium w Jaśle. Był pijany, może trafić za kratki

Do pięciu lat pozbawienia wolności - taka kara grozi mężczyźnie, który będąc pod wpływem alkoholu miał zdemolować drzwi wejściowe do Sanktuarium św. Antoniego w Jaśle (kościół ojców franciszkanów). 29-latek został zatrzymany przez policję i usłyszał już zarzut uszkodzenia mienia.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 6.03.2022: 27.02-5.03.2022 Jasło: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Jaśle. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 W Kołaczycach mieszkają pierwsi uchodźcy. Spontaniczna akcja pomocy dla walczącej Ukrainy [ZDJĘCIA]

Gmina Kołaczyce - uchwałą Rady Miejskiej - przekazała 100 tysięcy złotych z budżetu na pomoc dla Ukrainy. Po agresji Rosji na naszego wschodniego sąsiada, wielu mieszkańców kołaczyckiej gminy zaangażowało się w akcję pomocy. W miasteczku od kilku dni mieszkają trzy młode Ukrainki z dziećmi. Samorząd gminny jest przygotowany na przyjęcie 234 uchodźców.

📢 Budowa obwodnicy Brzostku i Kołaczyc. Podpisano umowę na wykonanie dokumentacji

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o podpisaniu umowy na wykonanie koncepcji programowej dla budowy obwodnicy Brzostku i Kołaczyc w ciągu drogi krajowej nr 73. Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030.

📢 Rosjanie gwałcą Ukrainki w okupowanym mieście. Wstrząsająca relacja z Chersonia

W rozmowie z CNN przebywająca w Chersoniu Switłana Zorina mówiła jak wygląda sytuacja w okupowanym przez Rosjan mieście. Opowiadała o gwałtach na kobietach, grabieżach dokonywanych przez żołnierzy Putina, a także o braku wody, żywności i leków i nasilającej się propagandzie.

📢 Jaślanie hojnie wspierają Ukraińców z miast partnerskich [ZDJĘCIA]

Do niedzieli (6 marca) na jasielskim rynku trwa zbiórka darów dla mieszkańców miast partnerskich Jasła na Ukrainie - Sambora i Truskawca. - Jesteśmy w bieżącym kontakcie z władzami Sambora i Truskawca. Z ostatnich informacji wynika, że obecnie na ich terenie nie są prowadzone działania wojenne, jednak samorządy te wspierają inne ukraińskie miasta, z Sambora wysyłana jest różnorodna pomoc rzeczowa m.in. do Kijowa - informuje Agata Koba, rzecznik prasowy UM Jasła. Natomiast do Truskawca trafiają osoby z innych miast, które nie chcą opuszczać kraju. W miastach tych brakuje wielu podstawowych rzeczy, gdyż nie ma nowych dostaw do sklepów.

📢 Uchodźcy, wolontariusze, policjanci, dziennikarze. Dworzec w Przemyślu pęka w szwach [ZDJĘCIA]

Odwiedziliśmy stację kolejową Przemyśl Główny. Jej zabytkowy budynek pękał w szwach - wśród zgromadzonych tam ludzi dominowali uchodźcy z Ukrainy, różnych narodowości. Byli też pomagający im wolontariusze (m.in. harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego), ratownicy medyczni, pilnujący porządku uzbrojeni policjanci oraz polscy i zagraniczni dziennikarze. Niektórym uciekinierom zza wschodniej granicy zapewniono nocleg w specjalnie zaadaptowanych do tego pomieszczeniach dworca. W naszej galerii zobaczycie, jak wygląda przemyski dworzec w czasie wojny w Ukrainie.

📢 Łączą siły pomagając uciekającym przed wojną. Kobieta z Ukrainy: Wiedziałam, że tacy jesteście Polacy [ZDJĘCIA]

Wielu uchodźców z Ukrainy po przekroczeniu granicy zatrzymuje się w punkcie recepcyjnym w Medyce. Utworzony został w budynku sali gimnastycznej szkoły podstawowej imienia króla Władysława Jagiełły. Obsługują go wolontariusze, żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej oraz pracownicy urzędu wojewódzkiego.

📢 Uciekają przed piekłem wojny. W Korczowej pomaga im wielu [ZDJĘCIA]

Na przejściu granicznym Korczowa - Krakowiec w środę wieczorem było wyjątkowo spokojnie. Jedynie kilka patroli policyjnych na drodze prowadzącej do granicy. Policjanci zatrzymują, pytają gdzie jedziemy i po co. Są mili, informują jak daleko do granicy.

📢 Pociąg z uchodźcami z Ukrainy wypadł z torów w Ustjanowej [AKTUALIZACJA]

Pociąg, który wiózł uchodźców z granicy w Krościenku do Tarnowa wypadł z torów w miejscowości Ustjanowa (powiat bieszczadzki). Do zdarzenia doszło około godziny 16. Składem podróżowało 241 uchodźców oraz obsługa pociągu, nikomu nic się nie stało. Na miejscu pracują służby kolejowe, policja oraz straż pożarna. Po pasażerów jedzie drugi pociąg od strony Zagórza. Był to pierwszy kurs trasą kolejową na odcinku Krościenko - Uherce od 12 lat. Prace remontowe przed uruchomieniem pociągu trwały w ostatnich kilku dniach. Podwójny skład wyruszył dzisiaj z granicy około godz. 15.

📢 Obywatele innych państw wśród uchodźców z Ukrainy. Skąd są? Jak dotarli do Polski? Zapytaliśmy ich! [WIDEO, ZDJĘCIA]

  • Cudzoziemców z krajów arabskich i afrykańskich nie da się tutaj nie zauważyć, jest ich bardzo dużo. Nawet dwa razy więcej niż Ukraińców – mówi Paweł, wolontariusz z Warszawy. Czy tak jest naprawdę? By to sprawdzić, pojechaliśmy z kamerą do miejscowości Młyny k. Korczowej, gdzie dla uchodźców przygotowany został punkt recepcyjny. Zobaczcie wideo!

📢 Młodzi Ukraińcy na granicy w Medyce: Pracowaliśmy w Polsce, wracamy, by walczyć o nasz kraj [ZDJĘCIA]

Na przejściu granicznym w Medyce stawiają się Ukraińcy wracający do ojczyzny, by wesprzeć rodaków walczących z atakującymi Rosjanami. - Jesteśmy tam potrzebni, w naszym kraju zostały nasze dzieci, żony. Będziemy walczyć o wolną Ukrainę - usłyszeliśmy ostatniej nocy na granicy.

📢 Rusza pociąg dla uchodźców z przejścia granicznego w Krościenku. Skład przejedzie przez Jasło

Nieużywana i wyłączona z ruchu linia kolejowa 108 z Krościenka przez Uherce do Zagórza będzie uruchomiona specjalnie dla uchodźców z Ukrainy. Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego zdecydował również, aby przeznaczyć trzy dodatkowe pociągi do transportu uciekających z Ukrainy.

📢 Na polsko-ukraińskiej granicy są łzy szczęścia, ale i tęsknota za ukochaną Ojczyzną [ZDJĘCIA]

W środę fotoreporterzy mogli wejść na polsko-ukraińskie przejście graniczne w Korczowej - w miejsce niedostępne na co dzień dla mediów. Od pasa granicznego dzieliło ich kilkadziesiąt metrów. W tym miejscu łzy szczęścia mieszają się ze łzami tęsknoty za ukochaną Ojczyzną. Zobaczcie zdjęcia!

📢 Władze Jasła organizują pomoc dla ukraińskich miast partnerskich

W obliczu toczącej się wojny na Ukrainie, każdy stara się pomóc naszym atakowanym sąsiadom ze wschodniej granicy. W tym czasie szczególnie bliskie naszemu sercu są również miasta partnerskie Jasła - Sambor i Truskawiec.

📢 Nabór do miejskich szkół podstawowych w Jaśle. Zapisy tylko elektronicznie

Rekrutacja do klas pierwszych miejskich szkół podstawowych w Jaśle rozpoczęła się 1 marca i potrwa do 25 marca. Zapisy odbywają się wyłącznie w formie elektronicznej.

📢 "Przez Atlantyk". Antek Królikowski w objęciach Liroya. Gwiazdy TVN promują nowy program!

Już w środę, 2 marca, na antenie TVN zadebiutuje nowy program rozrywkowy pt. "Przez Atlantyk". W Warszawie odbyło się spotkanie prasowe z uczestnikami show, którzy opowiedzieli o programie! Zobaczcie zdjęcia.

📢 Premier Mateusz Morawiecki i szef Rady Europejskiej na granicy polsko-ukraińskiej. KPRM opublikowała poruszające zdjęcia

W środę rano na lotnisku Rzeszów-Jasionka premier Mateusz Morawiecki spotkał się z przewodniczącym Rady Europejskiej Charlesem Michelem. Obaj politycy odwiedzili granicę Polski z Ukrainą, gdzie widzieli uchodźców uciekających przed wojną. Kancelaria Premiera opublikowała poruszające zdjęcia.

📢 Ukraina jest piękna. Lwów i Kamieniec Podolski zachwycały turystów. Zobaczcie, jak żyli tam ludzie przed rosyjską napaścią [ZDJĘCIA]

Ukraina jest piękna i od lat ściągała coraz więcej turystów z całego świata. Zobaczcie, jak przed napaścią Rosji wyglądał Lwów z Cmentarzem Łyczakowskim i Kamienic Podolski, największa polska twierdza, zwana "bramą do Polski", oblegana przez wojska tureckie w 1672 roku. To tam dzielnie walczył i zginął "mały rycerz" Michał Wołodyjowski, bohater Trylogii Henryka Sienkiewicza.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje
od 7 lat
Wideo

Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na jaslo.naszemiasto.pl Nasze Miasto