MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

W Zespole Szkół Budowlanych w Jaśle powstała ekopracownia przyrodnicza

OPRAC.:
Bogdan Hućko
Bogdan Hućko
Pierwszą ekopracownię w powiecie jasielskim otwarto w Zespole Szkół Budowlanych im. Króla Kazimierza Wielkiego w Jaśle
Pierwszą ekopracownię w powiecie jasielskim otwarto w Zespole Szkół Budowlanych im. Króla Kazimierza Wielkiego w Jaśle Starostwo Powiatowe w Jaśle
W Zespole Szkół Budowlanych im. Króla Kazimierza Wielkiego w Jaśle otwarto ekopracownię przyrodniczą. Powstała w ramach „Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej” finansowanego z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie. To pierwsza ekopracownia w powiecie jasielskim. Kosztowała ponad 54 tysiące złotych.

W ramach projektu utworzono i wyposażono w niezbędne materiały i urządzenia nowoczesną pracownię ekologiczną. Służyć ma ona podniesieniu poziomu świadomości ekologicznej i efektów kształcenia przyrodniczego uczniów szkoły, ich rodziców oraz mieszkańców powiatu jasielskiego.

Program edukacyjny „Ekopracownia – zielone serce szkoły” jest programem aktywizującym uczniów do podejmowania konkretnych działań na rzecz czystości i ochrony środowiska, pogłębiającym wiedzę o ekologii.

Starosta jasielski zachęcił uczniów do odwiedzenia pięknych przyrodniczo zakątków powiatu jasielskiego. Dziękował prezesowi Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie Adamowi Skibie za dofinansowanie tego projektu.

- To zadanie jest ważne. Dzięki tej pracowni będziemy mogli kształtować świadomość ekologiczną wśród młodzieży

– podkreślił.

Nadleśniczy Nadleśnictwa Kołaczyce Artur Paczkowski znaczył, że leśnik nie tylko pozyskuje drewno, ale przede wszystkim chroni las, hoduje go i urządza. Opowiedział zgromadzonym na jak wiele sposobów może być wykorzystywane drewno. Przybliżył też strukturę funkcjonowania i prawidłowego utrzymywania lasu. Zachęcił wszystkich do odwiedzania terenów leśnych, bo - jak powiedział - las koi.

Całkowity koszt projektu wyniósł 54 008,03 zł i został dofinansowany 48 607,22 zł z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Upalne dni bez stresu. Praktyczne sposoby na zdrowe lato

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na jaslo.naszemiasto.pl Nasze Miasto