Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wystawa malarstwa w Galerii Jasielskiego Domu Kultury. Świat oczami Natalii Karasińskiej

OPRAC.:
Bogdan Hućko
Bogdan Hućko
W Galerii Jasielskiego Domu Kultury można oglądać malarstwo Natalii Karasińskiej. Wystawa będzie czynna do 5 kwietnia.

– Przekraczając próg Galerii zastanawiałam się czy pani Natalia z tym otoczeniem i przyrodą to się kłóci czy flirtuje? Czy to dyskusja czy pewnego rodzaju harmonia? I wreszcie, jak bardzo można przybliżyć się do czegoś, co na co dzień nas otacza, co jest oczywiste. Ale to nie jest tak bardzo oczywiste, bo wszystkie te drobne kreski, kropki, źdźbła trawy, liście, tak bardzo wychodzą z pani obrazów, że w pewnym momencie stajemy się jednością. Ale to są tylko moje spostrzeżenia. Myślę, że państwa będą zupełnie inne. A przecież w sztuce chodzi też i o to, by wywołać falę dyskusji

– przywitała gości wystawy Natalii Karasińskiej, Elwira Musiałowicz – Czech, dyrektor Jasielskiego Domu Kultury.

Wernisaż gorliczanki odbył się 7 marca br. Poprowadził go Marek Burdzy, artysta od lat zawodowo związany z krośnieńskim Biurem Wystaw Artystycznych.

– Wiele osób ma problem z tą najnowszą sztuką. Problem bierze się stąd, że w ogóle jako ludzie kierujemy się dekalogiem wskazówek. Specjalnie mówię „dekalog”, bo kiedyś 10 przykazań regulowało całe życie różnych społeczności. Dziś już tak nie jest. I podobnie rzecz ma się ze sztuką. Kiedyś artysta im wierniej namalował rzeczywistość, tym był lepszy, doskonalszy, może bardziej wrażliwy. Dziś okazuje się, że mamy do czynienia z tysiącami artystów, którzy bardzo różnie podchodzą do dzieła. Doszliśmy do pewnej granicy, gdzie w ogóle wyczerpuje się sens sztuki. Na szczęście w przypadku Natalii mamy do czynienia z tradycyjnym płótnem, farbami, z artystką i z tym, co myśli o świecie

– mówił Marek Burdzy.

Prace malarki są wyraziste, zarówno w treści, jak i kolorze. Każda z nich ma tytuł, jest czytelna i – jak podkreśla plastyk – pokazuje świat widzialny, dotykalny i odczuwalny.

Artystka, z pochodzenia gorliczanka, jest absolwentką Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Studiowała grafikę warsztatową w pracowni prof. Marka Olszyńskiego, a w 2006 roku obroniła dyplom z malarstwa w pracowni prof. Antoniego Nikla. W 2017 roku ukończyła Podyplomowe Studium Muzeologiczne w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

Malarka od 2008 roku należy do Klubu Sztuki im. Alfreda Długosza przy Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach. Na swoim koncie ma już kilka wystaw zbiorowych i indywidualnych.

Wystawa w Galerii Jasielskiego Domu Kultury będzie czynna do 5 kwietnia br.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na jaslo.naszemiasto.pl Nasze Miasto