Złoty i brązowy medal judoczek UKS ASW Judo Jasło w mistrzostwach Polski młodziczek

Julia Zagórska (z lewej) i Blanka Zbylut z trenerem Przemysławem Czarneckim
Julia Zagórska (z lewej) i Blanka Zbylut z trenerem Przemysławem Czarneckim archiwum prywatne
Wielki sukces odniosły zawodniczki UKS Akademia Sportów Walki Judo Jasło w mistrzostwach Polski młodziczek, które w miniony weekend (21-22 października) odbyły się w Rybniku.

Mistrzynią Polski została Blanka Zbylut, a brązowy medal wywalczyła Julia Zagórska.

- Obie zawodniczki rywalizowały w kategorii wagowej do 63 kilogramów

– informuje trener medalistek Przemysław Czarnecki.

To kolejny sukces tych judoczek. Przypomnijmy, że pod koniec września br. obie startowały w Turnieju Nadziei Olimpijskich w Opolu z udziałem 947 zawodniczek i zawodników z 145 klubów. Obie wywalczyły czołowe lokaty. Blanka Zbylut zdobyła brązowy medal, a Julia Zagórska uplasowała się na piątym miejscu.