Zmodernizowany komisariat policji w Nowym Żmigrodzie [ZDJĘCIA]

Bogdan Hućko
Udostępnij:
Komisariat Policji w Nowym Żmigrodzie (powiat jasielski) po gruntownym remoncie i modernizacji, trwającym od grudnia 2020 roku, został w środę (29 grudnia) uroczyście oddany do użytku. Całkowity koszt inwestycji wraz z wyposażeniem został sfinansowany z pieniędzy budżetu państwa i wyniósł 1 854 000 zł.

To największa jednostka organizacyjna podległa Komendzie Powiatowej Policji w Jaśle. Swoim zasięgiem obejmuje trzy gminy: Nowy Żmigród, Osiek Jasielski i Krempna w Beskidzie Niskim (około 16 tys. mieszkańców). Służbę na tym terenie pełni 16 policjantów i 2 pracowników cywilnych. Policja notuje na tym terenie około 2 tysiące interwencji rocznie.

Budynek przy u. Mickiewicza, sąsiadujący z Urzędem Gminy i Gminnym Ośrodkiem Kultury, został przebudowany i zmodernizowany.

- Zyskał nowy, funkcjonalny układ pomieszczeń, zaplecze socjalne, atrakcyjny, zgodny z zasadami standaryzacji wygląd zewnętrzny. Jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ściany, strop i posadzki zostały docieplone, a instalacje gazowa, wodociągowa, kanalizacyjna, cieplna i elektroenergetyczna - przebudowane. Komisariat posiada nowy sprzęt informatyczny i łącznościowy

- informuje komisarz Piotr Wojtunik, oficer prasowy KPP w Jaśle.

Podczas uroczystości komendant wojewódzki policji w Rzeszowie inspektor Dariusz Matusiak i dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego Bogdan Mazur przekazali na ręce komendanta komisariatu aspiranta sztabowego Grzegorza Stygara, okolicznościowy grawerton z symbolicznym kluczem.
Policjanci otrzymali nowy radiowóz, który kosztował 126,5 tys. zł. Połowa pieniędzy pochodziła z budżetu Policji, a pozostałą część dołożyły samorządy: powiatowy w Jaśle (22,5 tys. zł) oraz gminne - Nowego Żmigrodu (25 tys. zł) i Osieka Jasielskiego (15 tys. zł).

Odnowiony komisariat i nowy radiowóz poświęcili: ks. Stanisław Szajna, proboszcz Parafii pw. św. Piotra i Pawła w Nowym Żmigrodzie i ks. Marek Buchman, kapelan Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Od niespełna 2 lat komendantem komisariatu jest Grzegorz Stygar.

- Cieszę się bardzo, że poprawiły się nasze warunki i komfort pracy

- nie kryje zadowolenia komendant.
Aspirant sztabowy Robert Zoła, dzielnicowy, od 12 lat pracujący w komisariacie, jest zachwycony odnowionym budynkiem. - Warunki zmieniły się diametralnie. Mamy przestronne biura, w których możemy spokojnie przyjmować interesantów. Dostaliśmy nowy samochód, terenowy, który w naszym górskim, ciężkim terenie bardzo się przyda - podkreśla dzielnicowy.

Komendant wojewódzki policji insp. Dariusz Matusiak podkreślił, że program modernizacji policji i nakłady finansowe w I etapie 2017-2020 (6 mld zł) i II zaplanowanym na lata 2022-2024 (6,5 mld zł) przynosi efekty. Przypomniał, że w lipcu br. oddany został do użytku nowy budynek komendy powiatowej w Jaśle. Teraz poprawi się komfort pracy policjantów i osób przyjmowanych w komisariacie w Nowym Żmigrodzie.

Odnowionego komisariatu gratulowali i życzyli policjantom wszelkiej pomyślności senator Alicja Zając, poseł Maria Kurowska, poseł do Parlamentu Europejskiego Bogdan Rzońca, w imieniu wojewody podkarpackiego - dyrektor Bogdan Mazur, w imieniu marszałka województwa - radna sejmiku Joanna Brill, członek zarządu powiatu jasielskiego Grzegorz Pers i wójt gminy Nowy Żmigród Grzegorz Bara. W uroczystości wzięli udział także m.in. komendant powiatowy policji w Jaśle insp. Robert Wróbel, starosta jasielski Adam Pawluś, przewodniczący Rady Gminy Nowy Żmigród Henryk Strzelec, wójtowie gmin: Osiek Jasielski - Andrzej Stachurski i Krempna - Kazimierz Miśkowicz. Całość prowadził naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej KWP w Rzeszowie mł. insp. dr Mariusz Skiba.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Mikołajów i Odessa bramą do Morza Czarnego

Wideo

Materiał oryginalny: Zmodernizowany komisariat policji w Nowym Żmigrodzie [ZDJĘCIA] - Jasło Nasze Miasto

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie