MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Powstaje nowy odcinek drogi. Połączy Wolicę z ul. Żniwną w Jaśle

Bogdan Hućko
Bogdan Hućko
W Wolicy budowana jest droga i rondo
W Wolicy budowana jest droga i rondo Starostwo Powiatowe w Jaśle
Trwa budowa nowego odcinka drogi powiatowej z Wolicy do ul. Żniwnej w Jaśle. To pierwszy etap inwestycji niezwykle ważnej dla Jasła i południowo – wschodniej części Powiatu Jasielskiego.

W przyszłości droga stanowić będzie małą, wschodnią obwodnicę Jasła, prowadząca m.in. do strefy przemysłowej, szpitala oraz Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

Budowany jest odcinek 150 metrów drogi klasy „Z” o szerokości 6 m, a także rondo. Zostaną utwardzone pobocza. Przebudowana zostanie sieć uzbrojenia terenu, zainstalowane oświetlenie uliczne oraz wybudowany kanał technologiczny.

Całkowity koszt inwestycji to 2 066 046,82 zł przy dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w wysokości 2 mln zł. Roboty mają zakończyć się w maju br.
Wykonawcą tej inwestycji jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych Sp. z o. o. w Jaśle.

Obecnie na ulicy Żniwnej obowiązuje ograniczenie tonażowe do 12 ton, a w przyszłości po wykonaniu 600 metrów odcinka ruch pełnotonażowy zostanie skierowany do Wolicy, a pozostała część ul. Żniwnej będzie drogą lokalną z ograniczeniem tonażowym do 3,5 tony. Ulica Żniwna nie jest w najlepszym stanie, ale pozostaje kwestia wykonania przejazdu kolejowego, który zostanie wykonany w ramach rewitalizacji linii kolejowej 108 Jasło-Krościenko przez PKP PLK S.A. Po przebudowie tego przejazdu i wybudowaniu parkingów, PKP planuje budowę przystanku kolejowego Jasło-Sobniów.

Zarząd Powiatu Jasielskiego planuje wystąpić o fundusze zewnętrzne na budowę drugiego etapu, to jest około 600 - metrowego odcinka drogi od ronda w Wolicy do ul. Żniwnej.
W przyszłości planowana jest droga od ul. Towarowej na skrzyżowaniu za mostem do ul. ks. Piotra Skargi w Jaśle. Łącznik ten pozwoliłby na szybki i bezkolizyjny wjazd i wyjazd z miasta.

od 7 lat
Wideo

Michał Probierz o Ekstraklasie i Euro

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na jaslo.naszemiasto.pl Nasze Miasto