Cenne zwycięstwo (bez nominalnego bramkarza) Zamczyska Mrukowa z Wiki Sanok

Zdjęcie ilustracyjne. Zamczysko Mrukowa przed meczem z Szarotką Uherce
Zdjęcie ilustracyjne. Zamczysko Mrukowa przed meczem z Szarotką Uherce Bogdan Hućko
W meczu XXII kolejki klasy okręgowej Zamczysko Mrukowa wygrało z Wiki Sanok 3-1. To bardzo ważne zwycięstwo drużyny trenera Ryszarda Skuby dla układu w tabeli. Przed tym meczem zespoły dzieliła różnica punktu na korzyść Zamczyska.

Zamczysko w tym meczu nie miało swojego podstawowego bramkarza Mateusza Bazana, który pauzował za kartki. Zastąpił go Hubert Mastaj, który między słupkami staje z konieczności, bo to zawodnik z pola.

Gospodarze na stadionie w Samoklęskach źle zaczęli mecz. Szybko stracili gola. Po zagraniu w pole karne, środkowy obrońca Wiki Kamil Demkowski zamknął akcję. Zamczysko grało źle w I połowie i nie mogło znaleźć sposobu na doprowadzenie do remisu.

– Zaskoczyli nas

– przyznał trener Ryszard Skuba.

Druga część meczu była zupełnie inna w wykonaniu Zamczyska. Tak jakby wyszła inna drużyna na boisko. Straty odrobił niezawodny Jarosław Twardzik, który w sytuacji sam przed bramkarzem, pokonał Adriana Stodolaka. Od 72. minuty Wiki grało w dziesięciu po drugiej żółtej kartce dla Fabiana Winnickiego. Minutę później gospodarze wyszli na prowadzenie po zagraniu z rzutu wolnego Daniela Bilskiego i strzale głową Michała Baciaka. Pogrążył sanoczan w ostatniej minucie meczu Edward Baciak, który również głową posłał piłkę do siatki. Zagrywał mu z rogu Wiktor Brągiel. Kluczem do sukcesu Zamczyska było zneutralizowanie poczynań kreującego grę Wiki Rafała Domaradzkiego.

- Drugą połowę zagraliśmy dobrze. Skorygowaliśmy ustawienie. Musieliśmy zaryzykować. Mam wielki szacunek dla chłopaków, którzy powalczyli i zostawili dużo zdrowia na ciężkim boisku

– chwalił drużynę trener Ryszard Skuba.

Zamczysko w tym meczu skorzystało po raz pierwszy z odnowionej, przestronnej szatni, która prezentuje się bardzo okazale.

Przed meczem minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego 41-letniego Piotra Bilskiego, byłego zawodnika Zamczyska, obecnie sołtysa Brzezowej.

Mecz XXII kolejki (16 kwietnia):
Zamczysko Mrukowa – Wiki Sanok 3-1 (0-1)
0-1 Kamil Demkowski (5), 1-1 Jarosław Twardzik (55), 2-1 Michał Baciak (73), 3-1 Edward Baciak (90)

Zamczysko: Hubert Mastaj – Daniel Bilski, Ireneusz Brożyna, Kacper Zima, Krzysztof Lewicki - Wiktor Brągiel, Paweł Ciuła (55 Edward Baciak), Michał Baciak - Kamil Bilski, Jarosław Twardzik (89 Sebastian Brożyna) - Rafał Frączek (84 Kamil Socha); na ławce rezerwowych: Jakub Zagórski, Damian Bors; trener Ryszard Skuba.
Wiki: Adrian Stodolak – Dominik Pielech, Adam Osiniak, Kamil Demkowski, Fabian Winnicki – Kacper Sokołowski, Rafał Domaradzki, Radosław Muszka (75 Grzegorz Hostyński), Paweł Knap - Brajan Milczanowski, Kacper Rudy; na ławce rezerwowych: Jerzy Domaradzki, Grzegorz Woźny, Dawid Sabat, Sylwester Biega; trener Sylwester Kowalczyk.
Sędziowali: Martin Kijowski oraz Józef Krzysztyński i Albin Kijowski. Żółte kartki: Daniel Bilski - Kacper Sokołowski, Fabian Winnicki; czerwona: Fabian Winnicki (71, druga żółta). Widzów około 100.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani