MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Finał Lirycznego Jasła. Ogólnopolski konkurs literackiej twórczości dzieci i młodzieży

OPRAC.:
Bogdan Hućko
Bogdan Hućko
Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle zapraszają na uroczysty finał XXIX Ogólnopolskiego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży Liryczne Jasło, który odbędzie się 14 czerwca w sali offowej Jasielskiego Domu Kultury.

Konkurs, organizowany corocznie przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle, cieszy się od lat niesłabnącą popularnością. Na tegoroczną edycję wpłynęło łącznie 457 prac autorstwa 224 osób – uczniów szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych.

Prace oceniało jury w składzie: Aleksandra Dacyl (polonistka, animatorka kultury), Mariusz Kalandyk (poeta, literaturoznawca, redaktor naczelny rzeszowskiego „Kwartalnika Edukacyjnego”), Grzegorz Kociuba (poeta, krytyk literacki, polonista – przewodniczący jury), Jan Tulik (poeta, prozaik, eseista, dramaturg).

Podczas uroczystego finału, który poprowadzą Dorota Woźnica – dyrektorka MBP w Jaśle i Aleksandra Dacyl – członkini jury, laureaci otrzymają nagrody, a publiczność będzie mogła wysłuchać prezentacji utworów laureatów w wykonaniu recytatorów Jasielskiego Domu Kultury połączonej z programem artystycznym w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. W. Lutosławskiego w Jaśle.

Zainteresowani wynikami konkursu będą mogli zapoznać się z Listą laureatów XXIX OKLTDiM na stronie internetowej MBP w Jaśle (www.mbp.jaslo.pl), która zostanie zamieszczona 15 czerwca 2024 r. po uroczystym Finale.

Nagrodzone prace zostały opublikowane w tomiku konkursowym, który otrzymają wszyscy tegoroczni laureaci. Tomik będzie dostępny również na stronie internetowej Biblioteki w formacie PDF.

Wybrane fragmenty nagrodzonych utworów będzie można przeczytać, oglądając wystawę w holubBiblioteki od 14 czerwca do 15 lipca 2024 r.

Finał konkursu odbędzie się 14 czerwca w sali offowej JDK (ul. Kołłątaja 1) o godz. 11:00.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jerzy Stuhr nie żyje. Aktor zmarł w wieku 77 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na jaslo.naszemiasto.pl Nasze Miasto