Jasło. Bardzo pewne zwycięstwo siatkarzy MKS Gamrat MOSiR w Krakowie

Marek Dybaś
W II kolejce o mistrzostwo II ligi siatkarzy, MKS Gamrat MOSiR Jasło wygrał w sobotę (2 października) na wyjeździe z Hutnikiem-Wandą Kraków 3-0. Drużyna Bartosza Kilara uporała się z rywalami w 75 minut.

Obie drużyny przystępowały do meczu w odrębnych nastrojach. Gospodarze w I kolejce pokonali na wyjeździe rezerwy MKS Będzin 3-0, a jasielski zespół przegrał we własnej hali z Extransem Sędziszów Małopolski 0-3. W poprzednim sezonie MKS MOSiR Jasło wygrał dwukrotnie z krakowską drużyną - u siebie 3-1 i w hali Hutnika 3-2. W sobotnim meczu też był faworytem, ale po falstarcie z Extransem mogły pojawić się wątpliwości co do dyspozycji jaślan.

Mecz był pod kontrolą jasielskiej drużyny. W I secie, który zaczęli od asa serwisowego Szymona Sobonia i skutecznego bloku, prowadzili nawet 20-13. Jedynie w II secie gospodarze postawili się MKS Gamratowi MOSiR, niesieni dopingiem kibiców Hutnika, którzy weszli do hali po meczu II ligi piłki nożnej Hutnik Kraków - Wigry Suwałki. Podopieczni trenerów Łukasza Przybyły i Mirosława Janawy napsuli mocną zagrywką trochę krwi jasielskiej drużynie. Goście przetrwali i wygrali także drugą partię. W trzecim secie tylko potwierdzili swoją dominację.

MKS Gamrat MOSiR Jasło znów nękał - jak w poprzednim sezonie - rywali asami serwisowymi. W I secie w tym elemencie gry goście zdobyli 4 punkty, w drugim - 2, a w trzecim - 6 punktów. Do tego doszła bardzo dobra gra blokiem oraz w obronie, także wyblokiem i obrona piłek. Jaślanie zaliczyli 10 skutecznych bloków w meczu. Punktowali także po kontrach.

- To był zupełnie inny zespół niż w meczu z Sędziszowem. Przypominaliśmy drużynę z poprzedniego sezonu, gdy nasza gra w większości meczów była stabilna

- nie krył zadowolenia po meczu w Krakowie trener jasielskiego teamu Bartosz Kilar.

Dwa najbliższe mecze MKS Gamrat MOSiR Jasło rozegra na wyjazdach: 9 października z TS Volley Rybnik (zmiana gospodarza na prośbę rybnickiej drużyny) oraz 16 października z Akademią Talentów Jastrzębskiego Węgla. We własnej hali jaślanie zagrają dopiero 23 października - podejmować będą Błękitnych Ropczyce.