Jasło. Poważna kontuzja Kamila Piątkowskiego. Najlepszy piłkarz z Jasła w tym roku nie wyjdzie już na boisko

Jakub Hap
Jakub Hap
FC Red Bull Salzburg
Złe wieści napłynęły z austriackiego Salzburga. Kamil Piątkowski, pochodzący z Jasła piłkarz miejscowego Red Bulla doznał poważnej kontuzji, która wykluczy go z gry na kilka najbliższych miesięcy. 20-latek złamał kostkę w prawej nodze.

Jaślanin nabawił się urazu podczas środowego meczu w ramach Pucharu Austrii, w którym piłkarze Red Bull Salzburg (mistrz kraju) zmierzyli się z trzecioligowym SC Kalsdorf i wygrali 8:0. "Piona" przebywał na boisku od początku rywalizacji, kontuzji doznał w drugiej części gry i w 57. minucie musiał opuścić murawę.

Klub z Salzburga poinformował o problemach zdrowotnych reprezentanta Polski w mediach społecznościowych.

- Zła wiadomość: Kamila czeka około trzymiesięczna przerwa. Wróć mocniejszy!

- można przeczytać we wpisie.

To pewne - Piątkowski w tym roku nie wyjdzie już na boisko. Kilka dni temu jaślanin niespodziewanie został pominięty przez Paulo Sousę, gdy ten wysyłał powołania na zbliżające się mecze reprezentacji w eliminacjach do mistrzostw świata - mimo że na boiskach austriackiej Bundesligi "Piona" zalicza sporo minut, a we wrześniu zadebiutował nawet w piłkarskim raju - Lidze Mistrzów. Mówi się, że selekcjoner wciąż ma w pamięci błąd, jaki młody defensor popełnił w niedawnym meczu Polski z San Marino. To właśnie po nim rywale zaliczyli honorowe trafienie, ostatecznie przegrywając 1:7.