Kolejna porażka Ostoi Kołaczyce. Gol w debiucie Dawida Góry

archiwum Ostoja Kołaczyce
Zajmująca ostatnie miejsce w tabeli klasy okręgowej Ostoja Kołaczyce w pierwszym meczu rundy wiosennej przegrała na swoim stadionie z Cisami Jabłonica Polska 1-2, co stawia drużynę Roberta Podkulskiego w jeszcze trudniejszej sytuacji. Gola dla Ostoi w debiucie zdobył Dawid Góra, pozyskany przerwie zimowej z Tęczy Zręcin.

Cisy w dosyć łatwy sposób zdobyły dwie bramki w I połowie. Najpierw po podaniu Dawida Kasperkowicza, Sebastian Meier pokonał Damiana Łukaszewskiego, a następnie po zagraniu Mateusza Rotermana, Kamil Pelczar znalazł się sam przed bramkarzem Ostoi i szansy nie zmarnował. To był dla gospodarzy, którzy nie zagrozili bramce Cisów, najniższy wymiar kary w pierwszych 45 minutach.

Ostoja, dla której każdy mecz to jakby odrębny finał, podjęła walkę dopiero po przerwie. Z sześciu sytuacji do zdobycia goli, wykorzystała jedną. Po prostopadłym podaniu, debiutujący w barwach kołaczyckiej drużyny Dawid Góra znalazł się sam przed bramkarzem gości i zdobył kontaktowego gola. 20-latek wypożyczony z Tęczy Zręcin miał jeszcze dwie okazje do strzelenia bramek. Ponadto marnowali dogodne sytuacje Rafał Kurcz, Patryk Wiejowski i Mateusz Juszkiewicz. Piłki wzdłuż bramki dogrywał Jakub Podgórski. Ostoja miała trzy szanse na odwrócenie losów meczu w pierwszych 15 minutach po przerwie. W 85. minucie Patryka Wiejowskiego na 5 metrze przed bramką uprzedził obrońca Cisów.

- W pierwszej połowie nie wyszliśmy z szatni. Niepotrzebnie nakładamy sobie presję. To był paraliż. Dopiero w drugiej połowie podjęli walkę i wyglądali jak zespół z charakterem

– ocenił postawę Ostoi jej trener Robert Podkulski.

W tym meczu zabrakło dwóch podstawowych zawodników Ostoi: Sławomira Sienickiego (pauza za kartki) i Szymona Grzesiaka (kłopoty zdrowotne).
Kolejny mecz Ostoja rozegra w niedzielę (27 marca) o godz. 14 na wyjeździe z Wiki Sanok.

Mecz XVIII kolejki (20 marca):
Ostoja Kołaczyce – Cisy Jabłonica Polska 1-2 (0-2)
0-1 Sebastian Meier (9), 0-2 Kamil Pelczar (25), 1-2 Dawid Góra (80)

Ostoja: Damian Łukaszewski – Wojciech Kaleta, Patryk Wiejowski, Bartosz Niklewicz (46 Rafał Grzesiak), Damian Przewoźnik – Jakub Podgórski, Mateusz Krajewski, Piotr Kosiba, Mateusz Biernacki (46 Mateusz Juszkiewicz) – Rafał Kurcz – Dawid Góra; na ławce rezerwowych: Tomasz Biały, Przemysław Pierzchała, Michał Kaleta, Daniel Skórka; trener Robert Podkulski.
Cisy: Robert Sieniawski – Piotr Borkowski, Grzegorz Kwolek, Tomasz Janusz (90 Arkadiusz Ryglewicz), Dawid Kasperkowicz - Bartosz Kasprzyk, Jakub Musiał (55 Tomasz Kolasiński) - Sebastian Meier, Kamil Pelczar (70 Remigiusz Pisula), Damian Szczur (70 Mateusz Aszlar) – Mateusz Roterman (90 Łukasz Prach); na ławce rezerwowych: Grzegorz Sieniawski; trener Kamil Pelczar.
Sędziował Jakub Kozner. Żółte kartki: Rafał Kurcz, Damian Przewoźnik – Jakub Musiał, Sebastian Meier, Bartosz Kasprzyk, Dawid Kasperkowicz, Mateusz Aszlar. Widzów około 250.