MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Most na potoku Czarnym połączył Glinik Polski z Nowym Glinikiem

Bogdan Hućko
Bogdan Hućko
Fot. Starostwo Powiatowe w Jaśle
W Gliniku Polskim (gmina Tarnowiec) został oddany do użytku nowy most na potoku Czarny. Koszt inwestycji po ponad 1,2 mln złotych.

Most został wybudowany w ciągu drogi powiatowej Nowy Glinik – Glinik Polski przez potok Czarny. Przy okazji budowy mostu, poszerzona została jezdnia i położono na niej nową nawierzchnię bitumiczną na odcinku prawie stu metrów drogi powiatowej. W obrębie mostu wykonano niweletę, dostosowując ją do światła przepływu wód i wzmocnień koryta potoku. Przebudowano również kanalizację deszczową i dojazdy do posesji.

Poprzedni most nie odpowiadał obowiązującym normom, a wąskie światło przepływu wód pod nim, po intensywnych opadach deszczu zagrażało podtopieniami.

Inwestycja była długo wyczekiwana przez mieszkańców, bowiem most ten nie tylko znacznie skraca dojazd do centrum gminy Tarnowiec, ale przede wszystkim łączy ze sobą dwie miejscowości – Glinik Polski oraz Nowy Glinik.

– Mosty łączą nie tylko brzegi, łączą również ludzi. Ta droga stanowi bezpośrednie połączenie dla mieszkańców Nowego Glinika z siedzibą gminy w Tarnowcu, jak również umożliwia dogodny przejazd dla mieszkańców Glinika Polskiego, którzy znajdują się na lewym brzegu potoku Czarnego

– podkreślał podczas uroczystego otwarcia starosta jasielski Adam Pawluś.

Koszt robót to 1 297 125 zł, w tym dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wynosiło 648 562 zł, dofinansowanie z Gminy Tarnowiec - 300 tysięcy złotych oraz wkład własny Powiatu Jasielskiego - 348 563 zł.

Wykonawcą było Przedsiębiorstwo Robót Drogowo – Mostowych Sp. z o. o. z Jasła.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kraków: testy miniautobusu elektrycznego PEV6 marki King Long

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na jaslo.naszemiasto.pl Nasze Miasto