MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Cyfryzacja Starostwa Powiatowego oraz Powiatowego Zarządu Dróg w Jaśle. Inwestycja za prawie 5 milionów złotych

Bogdan Hućko
Bogdan Hućko
Starostwo Powiatowe w Jaśle
Starostwo Powiatowe w Jaśle Bogdan Hućko
Niespełna 5 milionów złotych będzie kosztować cyfryzacja usług administracyjnych Powiatu Jasielskiego, który otrzymał dofinasowanie projektu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Całkowita wartość inwestycji to 4 959 262 zł, przy dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w wysokości 3 840 164 zł. Wkład własny Powiatu Jasielskiego wynosi 1 102 197 zł.

Starostwo Powiatowe w Jaśle zapowiada, że już wkrótce bez kolejek, bez koniczności wychodzenia z domu i o każdej porze będzie można przez internet załatwić sprawy administracyjne. Dostęp do e-usług w Powiecie Jasielskim będzie łatwiejszy.

W minionym tygodniu, 10 kwietnia, starosta jasielski Adam Pawluś i etatowy członek Zarządu Powiatu w Jaśle Jan Muzyka podpisali umowę na dofinansowanie projektu „E-usługi – cyfryzacja usług Powiatu Jasielskiego”, który zakłada stworzenie nowych e-usług sektora publicznego.

Natomiast 15 kwietnia, marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, podczas pobytu w Jaśle przekazał staroście umowę podpisaną przez Zarząd Województwa Podkarpackiego, gratulując pozyskania kolejnych finansów na rozwój Powiatu Jasielskiego.

- To jest konieczność i przyszłość. Te wszystkie rzeczy związane z cyfrowym światem są trudne, ale też wniosą dużo dobrego i to z naszej strony powinno być zawsze wykorzystywane. Powiat jest innowacyjny, miasto też wymaga takich innowacji

– zaznaczył marszałek Województwa Podkarpackiego.

Starosta jasielski Adam Pawluś podziękował Władysławowi Ortylowi za pozyskane pieniądze, dzięki którym urząd będzie mógł funkcjonować w sposób nowoczesny, zgodny z duchem czasu.

- Wprowadzenie najnowszych technologii pozwoli między innymi na monitorowanie stanu dróg powiatowych w czasie rzeczywistym, co znacznie usprawni działanie służb i poprawi bezpieczeństwo ich użytkowników

– powiedział starosta, dziękując marszałkowi województwa za pieniądze z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, które trafiły do Powiatu Jasielskiego.

- To było ponad 2,3 mln zł, które pomogły poprawić stan dróg powiatowych

– przypomniał starosta.

W ramach projektu rozbudowany zostanie system informatyczny Powiatowego Zarządu Dróg w Jaśle, co umożliwi m.in.: wydawanie decyzji, składanie wniosków, opiniowanie projektów drogą elektroniczną.
Zakupiony zostanie nie tylko nowoczesny sprzęt informatyczny, umożliwiający prawidłowe funkcjonowanie e-usług, ale również urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego w postaci stacji meteorologicznych, których zadaniem będzie informowanie obywateli oraz dyżurnych utrzymania dróg o panujących na nich warunkach pogodowych, co znacząco wpłynie na poprawę bezpieczeństwa wszystkich użytkowników ruchu drogowego.

Ułatwienia czekają również pracowników i petentów Wydziału Geodezji, Katastru i Nieruchomości. W tym wydziale drogą elektroniczną możliwe będzie między innymi: składanie wniosków o zmiany w bazie danych GESUT, zdalne wydawanie opinii co do zgodności treści utworzonej przez starostę, ze stanem wynikającym z dokumentacji prowadzonej przez te podmioty, czy zgłoszenie zainteresowania nabyciem nieruchomości będącej własnością Skarbu Państwa lub Powiatu Jasielskiego.

Każdy z mieszkańców powiatu, posiadając profil zaufany, może załatwić większość spraw bez wychodzenia z domu i o dogodnej dla niego porze.

od 7 lat
Wideo

Michał Probierz o Ekstraklasie i Euro

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na jaslo.naszemiasto.pl Nasze Miasto