Na boiskach klasy B. Imponująca skuteczność Wisłoki Nowy Żmigród

GKS Zarzecze-Dębowiec II (czerwone stroje) wygrał z Gaudium Łężyny
GKS Zarzecze-Dębowiec II (czerwone stroje) wygrał z Gaudium Łężyny Gaudium Łężyny
Wisłoka Nowy Żmigród wykorzystała pauzę Sparty Osobnica i została po XII kolejce rozgrywek nowym liderem w grupie V klasy B. Natomiast Strzelec Frysztak, który zajmuje pierwsze miejsce w grupie IV, mimo, iż także pauzował, posiada 2 punkty przewagi nad Nurtem Potok.

W przedostatniej kolejce rundy jesiennej srogie baty w Korczynie dostała Zorza 03 Łubienko. Spadkowicz z klasy A – Kotwica nie miał litości dla ekipy Grzegorza Gierlasińskiego i już po I połowie prowadził 5-0.

Natomiast Tajfun Łubno, który odrabiał straty i obejmował dwukrotnie prowadzenie w mecuz z Iwełką Iwla, ostatecznie uratował remis na minutę przed końcem meczu po golu Kacpra Kozubala.

W grupie V kibice byli świadkami ciekawego meczu w Święcanach. Gospodarze mieli okazje do zdobycia bramek, ale gole strzelała Wisłoka Nowy Żmigród. Drużyna Radosława Krajciewicza na początku II połowy w ciągu 8 minut zdobyła 3 bramki i prowadziła 4-0. Bezlitośnie wykorzystała każdy błąd drużyny ze Święcan. Standart odpowiedział w końcówce dwoma trafieniami, ale ostatnie słowo ponownie należało do przyjezdnych.

Wisłokę Nowy Żmigród i Spartę Osobnica ściga spadkowicz z klasy A Czardasz Osiek Jasielski, który u siebie przegrywał z LKS Warzyce, ale ostatecznie wygrał po golach Daniela Parzygnata i grającego trenera Pawła Jasionowicza. W najbliższą niedzielę, na koniec rundy, ciekawie zapowiada się hit kolejki Wisłoka Nowy Żmigród – Czardasz Osiek Jasielski.

Rezerwy GKS Zarzecze-Dębowiec po klęsce w poprzedniej kolejce z GKS Team 17 Szebnie, zrehabilitowały się, pokonując dobrze spisujące się po reaktywowaniu Gaudium Łężyny.

W meczu drużyn zamykających tabele, Wisłoka Błażkowa pokonała Wrzos Krempna, który w dorobku ma tylko dwa remisy.

Klasa B – grupa IV

Mecze XII kolejki (30 października):
Kotwica Korczyna – Zorza 03 Łubienko 7-2 (5-0): Dawid Zych (3, 18, 28), Kacper Zych (14, 20), Michał Wulw (54), Radosław Stasik (87) – Artur Kosiek (50), Mateusz Fiałkiewicz (84).
Tajfun Łubno – Iwełka Iwla 4-4 (2-2): Mateusz Kosiek (21, 22), Michał Wilk (60), Kacper Kozubal (89) – Damian Kogut (3), Paweł Kogut (27), Ireneusz Krówka (65, 72).
W pozostałych meczach XII kolejki: Nurt Potok – Jasiołka Świerzowa 1-0, Polonia Kopytowa – Błękitni Żeglce 2-2, Victoria Kobylany – Nafta Chorkówka 8-0; pauzowały: Pasja Krosno, Strzelec Frysztak.

Klasa B – grupa V

Standart Święcany – Wisłoka Nowy Żmigród 2-5 (0-1): Mateusz Potyrała (81), Paweł Zając (89) – Arkadiusz Majka (28), Maciej Miśkowicz (48), Łukasz Baran (53), Jakub Cyran (56), Hubert Źrebiec (90).
Czardasz Osiek Jasielski – LKS Warzyce 2-1 (0-1): Daniel Parzygnat (51), Paweł Jasionowicz (54) – Michał Grzywacz (11).
Dragon Nowy Glinik – Jasiołka Hankówka-Brzyszczki 4-0 (3-0): Tobiasz Sowa (23), Adrian Machowski (28, 83), Hubert Chochołek (39).
GKS Zarzecze-Dębowiec II – Gaudium Łężyny 2-1 (1-0): Mateusz Wokurka (22), Mateusz Ziomber (51) – Michał Stachaczyński (60).
LKS Brzezówka – GKS Team 17 Szebnie 2-4 (2-2): Hubert Ruszel (19), Krzysztof Wałęga (22) – Artur Stefanik (6), Kamil Furtek (44), Kacper Rogowski (66, 82).
Wisłoka Błażkowa – Wrzos Krempna 1-0 (1-0): Dariusz Kozubal (7).