Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Po raz szósty miłośnicy biegów długodystansowych staną na starcie Ultramaratonu Magurskiego w Krempnej

OPRAC.:
Grzegorz Michalski
Grzegorz Michalski
Zawodnicy, pokonują całą trasę od świtu do zmierzchu, dzięki temu będą mieli sporo okazji do podziwiania pięknych terenów Parku, zabytkowych cerkwi oraz pejzaży gminy Krempna.
Zawodnicy, pokonują całą trasę od świtu do zmierzchu, dzięki temu będą mieli sporo okazji do podziwiania pięknych terenów Parku, zabytkowych cerkwi oraz pejzaży gminy Krempna. Tomasz Jefimow/Polska Press
Epidemia odcisnęła piętno na wielu aspektach naszego życia. Uderzyła we wszystkie obszary, od gospodarki, przez szkolnictwo, a skończywszy na turystyce i czasie wolnym. Nie mają lekko także biegacze, którzy najpierw, jak wszyscy, musieli znosić obostrzenia dotyczące ograniczeń poruszania, a potem czytać o odwoływanych zawodach sportowych.

Na szczęście wygląda, że sytuacja poprawiła się na tyle, że powoli rusza, ważna dla naszego regionu, turystyka a także imprezy sportowe. Wśród nich jest szósta już edycja Ultramaratonu Magurskiego, dzięki której wielu biegaczy zaczęło odwiedzać Gminę Krempna i Magurski Park Narodowy. Impreza od pięciu lat wprowadzała dużo pozytywnego zamieszania w Krempnej. To właśnie tam w długi sierpniowy weekend słychać było gwar biegaczy z całej polski i świata. Przyjacielska atmosfera i piękne trasy przyciągały co roku rzesze zawodników, którzy byli bardzo często po raz pierwszy w Beskidzie Niskim.

Wszystko wskazuje na to, że także w tym roku, w dniach 14-15 sierpnia (piątek/sobota) w Krempnej i okolicach ponownie pojawią się zainteresowani aktywnym wypoczynkiem goście. Ze względu na wciąż panujący reżim sanitarny, zawody odbędą się w nieco ograniczonej formie. Na teren szkoły nie będą wpuszczani kibice, nie odbędą biegi dla dzieci, a biegacze w strefie startu/mety będą poruszać się w maseczkach. Wszystko po to by zadbać o zdrowie gości i mieszkańców. Jednak zawodnicy, spragnieni sportowej rywalizacji z całą pewnością docenią wysiłki organizatorów na rzecz przygotowania imprezy.

Ze względu na obostrzenia zmieni się nieco formuła biegu. W piątkowe popołudnie na 22 km trasę zwaną MaguRun, a wiodącą urokliwymi ścieżkami na obrzeżach Magurskiego Parku Narodowego, ruszy niemal 300 biegaczy i biegaczek. Będą oni jednak podzieleni w grupy po maksymalnie 150 zawodników zgodnie z reżimem sanitarnym. Wieczorem, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, odbędzie się także projekcja filmu o tematyce turystycznej.

W sobotni świt wystartują zawodnicy biegów ultra. Na 65 i 100 km trasę wyruszy maksymalnie 300 zawodników, pragnących sprawdzić swoje możliwości. Podobnie jak w przypadku piątkowego biegu będą oni ruszali na trasę w dwóch grupach po 150 zawodników i w odstępach czasowych. Zawodnicy, pokonują całą trasę od świtu do zmierzchu, dzięki temu będą mieli sporo okazji do podziwiania pięknych terenów Parku, zabytkowych cerkwi oraz pejzaży gminy Krempna.

Trzeba bowiem wspomnieć, że Gmina Krempna jak i Magurski Park Narodowy, od początku współpracują z Zawodami dzięki czemu zapraszają biegaczy nie tylko w sierpniu ale i przez cały rok na przygotowania i treningi w terenie. Warto wspomnieć, że organizatorów wspiera również jako oficjalny Partner Województwo Podkarpackie, które stawia na rozwój turystyki i promocję najpiękniejszych zakątków regionu. W końcu Ultramaraton Magurski to nie tylko impreza dla biegaczy z Podkarpacia ale także dla zawodników z całej Polski i Europy.

Szczegóły dotyczące zawodów można znaleźć na stronie

www.magurski.com

oraz

facebook.com/Ultramaraton.Magurski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na jaslo.naszemiasto.pl Nasze Miasto