Przegrana jasielskich siatkarzy w Krakowie po nierównej grze w setach

Marek Dybaś
Siatkarze MKS Gamrat MOSiR Jasło w meczu drugiej kolejki, rozegranym w sobotę (8 października), przegrali w Krakowie w Hutnikiem-Wandą 2-3.

Młody zespół jasielski zaczął mecz w Krakowie bardzo udanie. Wygrał I seta po świetnej grze, ale w dwóch następnych nie przypominał drużyny z pierwszej partii. W czwartym secie, wygranym bardzo wysoko, doprowadził do remisu w meczu. W tie-breaku wyrównanym do stanu po 10, gospodarze odskoczyli na 2 punkty (12-10) i utrzymali przewagę do końca.

- Młodzież potrafi zagrać koncertowo i tak było w pierwszym secie, by nagle niespodziewanie przegrać z kretesem. W dwóch kolejnych setach stanęli

– powiedział trener jasielskiej drużyny Bartosz Kilar.

W zwycięskich setach dobrze funkcjonowała mocna zagrywka, dobre było rozegranie. Punktowali także po udanych blokach.

- Ze zdobytego punktu jestem zadowolony, bo został osiągnięty z wymagającym rywalem, chociaż niewiele zabrakło do wywalczenia dwóch

– dodał Bartosz Kilar.

Najbliższy mecz MKS Gamrat MOSiR Jasło rozegra 15 października (godz. 17) we własnej hali z AKS V LO Rzeszów.

Mecz II kolejki (8 października):
Hutnik-Wanda Kraków – MKS Gamrat MOSiR Jasło 3-2 (22-25, 25-23, 25-17, 14-25, 15-13)
MKS: Bartosz Pichla, Kacper Kałucki, Patryk Giża, Mateusz Witek, Dominik Czaja, Bartosz Lasocki, Nikodem Szytuła (libero) oraz Mikołaj Pezda, Radosław Kij, Krzysztof Kufel, Paweł Szymanik, Bartosz Soboń; trener Bartosz Kilar.

W pozostałych meczach II kolejki: Volley Rybnik - TKS Tychy 1-3 (25-20, 22-25, 22-25, 23-25), Błękitni Ropczyce - Extrans Sędziszów Małopolski 3-0 (27-25, 26-24, 25-21), Karpaty Krosno - AKS V LO Rzeszów 3-0 (25-21, 25-15, 25-20), AT Jastrzębski Węgiel - Kęczanin Kęty 3-2 (25-22, 25-23, 10-25, 16-25, 17-15), MCKiS Jaworzno - MKS Andrychów 3-0 (25-18, 15-15, 15-19).