Puchar Stanleya na Florydzie. W rolach głównych ludzie Czarnych Jasło

Stanley Matysik wręcza puchar dla Eagles Chicago
Stanley Matysik wręcza puchar dla Eagles Chicago Fot. własność Stanisława Matysika
Na Key West Florida po raz trzeci odbył się turniej o Puchar Stanleya z jasielskimi akcentami. Trofeum zdobyła drużyna AAC Eagles Chicago.

W zawodach wzięły udział drużyny AAC Eagles Chicago, prowadzona przez byłego zawodnika Czarnych Jasło Roberta Juszczyka, oraz Southernmost Key West, prowadzona przez byłego trenera Czarnych Jasło Stanisława Matysika. Stawkę uzupełniły jeszcze dwie drużyny z Miami - International FC i Aspirante.

Tradycji stało się zadość. Przed rozpoczęciem turnieju odegrano hymny Polski i Stanów Zjednoczonych.

W pierwszym meczu Southernmost Key West przegrał z AAC Eagles Chicago 4-6, prowadząc do przerwy 3-1 po dwóch golach Andreia Mihalache i jednej Patricka Matysika. Po przerwie Orły wykorzystały doświadczenie swoich wielu byłych zawodowych graczy w składzie. W drugim półfinale obrońca tytułu FKSL – International FC pokonał Aspirante 5-1.

Mecze o trzecie miejsce i finał zostały rozegrane nazajutrz. W meczu o trzecie miejsce pomiędzy Southernmost Key West a Aspirante, emocji nie brakowało. Najpierw prowadziła drużyna Southernmost po dwóch golach Patricka Matysika i Stefana Ewashko. Aspirante odrobiło straty po hat tricku Daniela Arity i Jaira Torresa i w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry prowadziło 4-3. Do remisu doprowadził, grający ostatni mecz, Stefan Ewashko. W rzutach karnych zwyciężył Southernmost.

W finale AAC Eagles Chicago po dramatycznym i emocjonującym meczu pokonali po dogrywce i rzutach karnych International FC. W regulaminowym czasie mecz zakończył się remisem 3-3. Gole dla Eagles zdobyli Marcin Szmuc, Piotr Leszczyk i Robert Sempoch z rzutu karnego w doliczonym czasie gry. Decydującego karnego w konkursie „jedenastek”, zapewniającego zwycięstwo w finale i zdobycie Pucharu Stanleya, zdobył Kuba Juszczyk.

- Specjalne podziękowania dla Ricka Haskinsa, sponsora Pucharu Stanleya, Petera Wojciechowskiego, dyrektora organizacyjnego i wszystkich, którzy przybyli

– powiedział Stanley Matysik po zakończeniu weekendowego turnieju na Truman Waterfront.

Stanley Matysik i Robert Juszczyk za naszym pośrednictwem pozdrawiają wszystkich sympatyków piłki nożnej na Podkarpaciu.