Siatkarze MKS Gamrat MOSiR Jasło wygrali z Akademią Talentów Jastrzębskiego Węgla

Marek Dybaś
Trzecie zwycięstwo w sezonie odnieśli siatkarze MKS Gamrat MOSiR Jasło. Ekipa Bartosza Kilara w IV kolejce rozgrywek II ligi pokonała na wyjeździe Akademię Talentów Jastrzębskiego Węgla 3-0.

Jasielski zespół tylko w I secie miał trochę problemów z młodzieżą Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla. Przy wyniku 14-10 dla gospodarzy, trener Bartosz Kilar sięgnął po podwójną zmianę. Bartosz Soboń zmienił na rozegraniu Bartosza Pichlę, a Paweł Szymanik w ataku Mateusza Witka. Obaj zmiennicy pozostali już do końca meczu na boisku. Ponadto Radosław Kij zastąpił Kacpra Kałuckiego.

Emocji w I secie nie brakowało do końca. Gospodarze prowadzili 24-22. Zespół MKS Gamrat MOSiR doprowadzili do stany po 24. Obie drużyny długo grały na przewagi, ale ostatecznie to jaślanie wygrali tę partię 33-31.

- Rywale dobrze bronili i mieliśmy problemy ze skończeniem ataku

– mówił o I secie trener Bartosz Kilar.

Kolejne dwa sety nie były już tak wyrównane i dramatyczne. Drugiego ekipa z Jasła wygrała bardzo gładko, a trzeciego pewnie, pod całkowitą kontrolą. Dużo punktów zdobywali trudną zagrywką float Bartosz Giża i Patryk Lasocki.

- Zagraliśmy dobry mecz. O naszym zwycięstwie zadecydowała zagrywka i blok

– podkreślił Bartosz Kilar.

W najbliższą sobotę MKS Gamrat MOSiR Jasło podejmuje w własnej hali MCKiS Jaworzno. Jeżeli dzisiaj (23 października) drużyna z Jaworzna wygra z Karpatami Krosno, to w Jaśle dojdzie do meczu lidera z wiceliderem rozgrywek.

Mecz IV kolejki (22 października):
Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel - MKS Gamrat MOSiR Jasło 0-3 (31-33, 16-25, 22-25)
MKS: Bartosz Pichla, Kacper Kałucki, Patryk Giża, Mateusz Witek, Dominik Czaja, Bartosz Lasocki, Nikodem Szytuła (libero), Piotr Kulikowski (libero) oraz Bartosz Soboń, Paweł Szymanik, Radosław Kij, Mikołaj Pezda; trener Bartosz Kilar.
Sędziowali: Bohdan Drab i Mariusz Ferenczak.
W pozostałych meczach IV kolejki: Volley Rybnik - Błękitni Ropczyce 3-2 (19-25, 25-20, 25-22, 23-25, 15-6), Hutnik-Wanda Kraków - TKS Tychy 3-1 (25-18, 23-25, 25-17, 25-20), AKS V LO Rzeszów - Extrans Sędziszów Małopolski 1-3 (25-21, 21-25, 20-25, 17-25), MKS Andrychów - Kęczanin Kęty 3-0 (25-18, 25-22, 25-17), MCKiS Jaworzno - Karpaty Krosno (23 października).