Sparing Tempa Nienaszów z Zamczyskiem Mrukowa na remis

Zdjęcie ilustracyjne z meczu Tempo - Zamczysko w minionym sezonie
Zdjęcie ilustracyjne z meczu Tempo - Zamczysko w minionym sezonie Bogdan Hućko
W sobotnim, 30 lipca, sparingu przed nowym sezonem 2022/23, Tempo Nienaszów zremisowało z Zamczyskiem Mrukowa 2-2.

W I połowie Tempo miało przewagę i stworzyło więcej okazji do zdobycia goli. Szwankowała jednak skuteczność u gospodarzy, którzy zmarnowali znakomite okazje. Po przerwie to drużyna trenera Ryszarda Skuby mogła rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść.

– W kwadrans mogliśmy zamknąć mecz. Pożyteczny sparing

– ocenił prezes Zamczyska Adrian Gołąb.

Najlepsze okazje zmarnowali Jarosław Twardzik i Grzegorz Bors, który z 5 metrów posłał piłkę nad poprzeczką. Goście dwukrotnie obejmowali prowadzenie. Najpierw z rzutu karnego (faul Radosława Słoty na Grzegorzu Borsie) Jarosław Twardzik pokonał Mateusza Jurczyka, potem doświadczony zawodnik Zamczyska strzałem z 16 metrów dał swojemu zespołowi ponowne prowadzenie.

Tempo odrabiało straty. Wyrównał strzałem głową z narożnika pola karnego Radosław Słota, który zaskoczył Huberta Mastaja (zastąpił w bramce Mateusza Bazana), a asystę zaliczył Mateusz Kuciński. Remis dla Tempa uratował w ostatniej akcji meczu Marcin Walczyk.

- Sparing pożyteczny. U zawodników widać było zmęczenie po ciężkim tygodniu treningów. Nie udało się nam wykorzystać kilku dogodnych sytuacji. Drużyna z Mrukowej mogła nas skarcić w drugiej połowie

– powiedział trener Tempa Grzegorz Munia.

Po meczu obie drużyny trenowały rzuty karne, które w minionym sezonie były prawdziwą zmorą. W konkursie „jedenastek” wygrało Zamczysko 5-4.

Dla obu drużyn były to drugie mecze kontrolne. Tempo wcześniej pokonało Markiewicza Krosno 3-2, a Zamczysko przegrało z Ostoją Kołaczyce 0-2.

W najbliższą sobotę, 6 sierpnia, obie drużyny czekają wyjazdowe mecze w ramach I rundy okręgowego Pucharu Polski. Tempo o godz. 14 zagra w Iwli z Iwełką, a Zamczysko o godz. 17 w Jaśle (boisko ze sztuczną nawierzchnią) z GKS Team 17 Szebnie.

Tempo Nienaszów – Zamczysko Mrukowa 2-2 (0-0)
0-1 Jarosław Twardzik (50, karny), 1-1 Radosław Słota (72), 1-2 Jarosław Twardzik (83), 2-2 Marcin Walczyk (89)

Tempo: Mateusz Jurczyk – Euzebiusz Słota, Kamil Wietecha, Konrad Pęcak, Arkadiusz Musiał – Miłosz Gierlasiński, Krzysztof Kiełtyka, Marcin Walczyk – Gabriel Gierlasiński, Mateusz Kuciński – Wojciech Kiełtyka oraz Tomasz Misiołek, Grzegorz Munia, Radosław Majka, Radosław Słota, Tomasz Kłosowski, Kacper Majka; trener Grzegorz Munia.
Zamczysko: Mateusz Bazan – Wiktor Brągiel, Ireneusz Brożyna, Michał Baciak, Krzysztof Lewicki – Rafał Frączek, Piotr Stachurski, zawodnik testowany – Kamil Bilski, Jarosław Twardzik – Damian Mastaj oraz Hubert Mastaj, Karol Kmiecik, Waldemar Kudłaty, Grzegorz Bors; trener Ryszard Skuba.